VANCOUVER DAY 2

Ak nerátam môj prílet pred mesiacom, tak toto bola moja prvá návšteva Kanady a ja sa už veľmi teším, ako si doma zoškrabem svoju stieraciu mapu na jej území. V predošlom článku som písala o našej ceste sem, Capilano Suspension Bridge Park a o dokonalej večeri, ktorú sme si užili v krásnom Four Seasons Hotel. Dnes spolu viac spoznáme samotné mesto a prejdeme sa Stanley parkom.
V utorok sme sa zobudili okolo 7 ráno, pomaly sme vyliezli z posteli a do hodinky sme vyrazili z hotela. Počasie bolo celkom fajn, oblačno a znesiteľných 12°C. Deň predtým sme sa dohodli, že by sme si mohli urobiť takú dlhšiu prechádzku po obvode Stanley parku. Trasa meria 8,8 km. Park bol vyhlásený za najväčší mestský park v Kanade a čo sa týka Severnej Ameriky, je tretí najväčší. No než sme sa k nemu dostali, museli sme prejsť celým centrom mesta. Mám rada tieto prechádzky mestom. Rada sledujem módu, ktorou mesto dýcha a obdivujem ľudí, ktorí proste neriešia, čo si o nich kto pomyslí a nosia to, na čo majú v ten deň náladu. Milujem panské obleky s farebnými ponožkami, kombináciu kabátu, šálu, čiapky so žabkami na nohách alebo all black outfity s červeným rúžom na perách. Verím, že raz táto sloboda v obliekaní dorazí aj na Slovensko a do Čiech, že sa ľudia prestanú udivene pozerať a prestanú súdiť, kto má čo na sebe. Snáď. Keď sme boli na okraji centra mesta, až vtedy som si uvedomila ako Vancouver krásne spolu ladí. Poznáte to, väčšinou je všade každý mrakodrap iný, vyšší, nižší, presklený, čierny alebo šedý. Tu boli takmer všetky budovy zeleno-modré a jedna jediná bola ružová, dokopy to vyzeralo úžasne. Najkrajším doplnkom mesta boli bledoružové, práve zakvitnuté okrasné japonské čerešne, ktoré vytvárali prekrásnu jarnú atmosféru.

Oproti prístavu sme natrafili na jednu veľmi milú kaviareň, v ktorej sme si dali výborné raňajky a to je opäť jedna z vecí, ktoré nadovšetko milujem. Raňajky v meste. So skvelou náladou sme sa mohli konečne vydať do Stanley parku. Ten bol tiež vyhlásený ako 16. najlepší park na svete. Celé nábrežie je veľmi pekne urobené, cyklisti aj chodci majú každý svoj chodník, aby si nezavadzali a celé to pôsobilo takým upraveným, zorganizovaným dojmom. Keď by ste sa chceli dostať z centra mesta do Severnej časti Vancouveru, môžete použiť Lions Gate Bridge, čo je v podstate taký omnoho menší brat toho známeho Golden Gate Bridge zo San Francisca. Akurát je zelený. 

Súčasťou parku sú aj pláže, ktoré boli momentálne pochopiteľne prázdne. Neviem, ako to vyzerá v lete, či je tu vôbec teplé more, ale po rýchlom googlení, som našla pár obrázkov s ľuďmi v mori, takže asi to možné je. My sme sa pri jednej z pláži zastavili a skočili sme rovno aj na obed do blízkej peknej reštaurácie. Dali sme si mrkvovú polievku, skvelé hubové ravioli a ako dezert creme brulee. Medzitým začalo celkom slušne pršať, tak sme ešte rýchlo navštívili Granville Market, kde sme sa dostali vodným taxíkom a nakúpili sme si tam pár drobností. Potom sme sa už len celé premočené od dažďa dostali späť na hotel a ja som maximálne unavená zaspala hneď ako som ľahla na postel. Takže takýto sme mali druhý deň vo Vancouveri, ten tretí a zároveň aj posledný deň sme trávili v nádhernom aquariu, ale o tom už nabudúce, tak zatiaľ ahoj.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *