US DIARY: WEEK #9

Každým jedným dňom rozmýšľam, čomu sa budem na mojom blogu venovať po tom, ako sa vrátim domov. Predsa len teraz zažívam toľko zážitkov, že je stále o čom písať. Doma si tie príležitosti budem musieť vytvárať sama, tak snáď keď prídem na Slovensko, tak ma ovalí taká dávka kreativity, že sa nebudem môcť zastaviť. 
US týždeň číslo deväť sa mi zdal opäť taký nabitý, že sa musím pozrieť do mobilu na fotky, aby som si spomenula, čo všetko sa udialo. Behali sme po nákupoch, dokonca už mám kúpené všetky darčeky pre priateľov, boli sme trikrát v Seattle a dnes v nedeľu o všetkom píšem takže, sedí to. Ak Vám náhodou uniklo čo nové sme zažili v Seattle, tak o prvých dvoch dňoch si môžete prečítať TU. O tom treťom vám poviem dnes ale je tu toho omnoho viac. 
Už som niekoľko krát spomínala, že nepijem kávu. Áno, je to smutná story ale naozaj mi nerobí dobre, tak som sa rozhodla, že sa jej vzdám. Samozrejme ako na just, M-I-L-U-J-E-M kaviarne. Posedávať s kamarátkou pri nejakom príjemnom drinku a kecať kľudne aj hodiny, je jedna z vecí, ktoré fakt zbožňujem. V lete, v zime, stále. No a keďže do kaviarní sa chodí väčšinou na kávu, tak som si musela nájsť nejakú, pre mňa vhodnú, alternatívu. A tou sa stala jednoznačne Matcha/Green tea latte. Čaje mám fakt veľmi rada, len v lete mi moc teplý čaj neberie a ľadové čaje, ktoré väčšina podnikov ponúka, sú zbytočne presladené a to vždy pokazí celú chuť nápoju. Takže Matcha to u mňa vyhrala na plnej čiare. Samozrejme nie všade ju majú v ponuke a myslím, že na Slovensku som sa s ňou ešte ani nestretla. Praha moju situáciu ale našťastie zachraňuje. Keď som prišla do USA, tak ma potešilo, že Green tea latte sa tu teší celkom veľkej obľube. Starbucks na každom rohu, a to myslím ako naozaj. Prídete na nejaké námestie a vždy tam nájdete aspoň štyri, lebo keby náhodou. ALE keďže vedia urobiť moje latte, tak spokojnosť na oboch stranách. Našli sme aj pár miest, kde robia matchu a jednou z nich bola pekná art kaviareň, kde mi urobili mačiatkové/mackové? matcha latte. No čo na to poviete? Nie je to skvelé?
Pre pobavenie som Vám sem dala aj príklad, ako to asi vyzerá, keď niekto nepochopí, čo si pýtate a v jeho prevedení je Green tea latte to, čo uvidíte na druhom obrázku. Myslím, že som aj plakala od smiechu.
Naše nákupy jedla v Costco sú pre mňa zážitkom od prvého dňa. Majú tam prisahám všetko a v gigantických obaloch pre celú rodinu, takže keď idete na jeden veľký nákup raz za čas, tak to môže vyzerať aj takto. Potom k tomu však potrebujete auto, ktoré by zodpovedalo veľkosti nákupu. Keďže ale v Amerike má polka občanov väčšie autá ako naše minibusy, nie je problém a nákupy v Costcu sú maličkosť.
Naša NAJlepšia večera!! Prepáč kamarát ale chutil si skvelo.
Palacinkáreň u nás v Kingston je tak dobrá, že sme ju navštívili už niekoľko krát. Táto špenátová palacinka so syrom, paradajkami a olivami je úplne TOP TOP TOP!!!
Ďalšia pre mňa nie úplne typická večera. Mám veľmi rada sushi ale surovú rybu samú o sebe nejak neviem stráviť. Lenže moje heslo v Amerike znie: treba všetko vyskúšať!!
MAMMA MIA!! Tieto revival koncerty, ktoré tu majú MILUJEM!! 
Ešte predminulý piatok sme navštívili Deception Pass Bridge, hneď po tulipánovom festivale, ale keďže ten článok už bol nabitý fotkami, tak som sa rozhodla to takto rozdeliť. Bolo to nádherné miesto. Auto sme si odparkovali kúsok od mostu, potom sme sa po ňom prešli a našli sme lesný chodníček, ktorým sme mohli zbehnúť dole na pláž. Krásny deň. Pri tomto moste som bola aj keď som mala päť rokov s mojou maminkou, krstnou a ešte vtedy omnoho menším bratrancom, čo už teraz povedať nemôžem. Môžete porovnať. 
Nakoniec teda odhalenie nášho posledného dňa v Seattle. Môžno už viete o mne kadečo, ale to, že milujem futbal asi nie. V tomto článku veľa vecí milujem, však? Pred cca 10 rokmi to nejak tak začalo a ja som bola bláznivý fanúšik anglického Arsenal FC a pozerala som futbal každý jeden víkend, keď sa hrala liga. Tiež som bola vtedy „zaľúbená“ do Cesca Fábregasa, ktorý v tom čase hrával za Arsenal. Podobnosť jeho priezviska s názvom môjho blogu je, ehmm, čisto náhodná. No takže mám rada futbal, ktorý tu v USA až taký populárny nie je, to vieme asi všetci. Ale Američania už pomaly zisťujú, čo je dobré (snáď nebudem po tejto vete vysťahovaná). Moja krstná, predsa len sa narodila v Európe, veľmi spontánne jeden deň kúpila lístky na domáce družstvo Seattle Sounders FC, ktorí sú mimochodom minuloročný šampióni. Celý zápas bola skvelá atmosféra na štadióne aj napriek tomu, že sme prehrávali 3:0. Ale keď mužstvo vyrovnalo v posledných piatich minútach na 3:3, tak to už sme vytvárali zemetrasenie. Super zápas. A ten slano-sladký popcorn. Závislosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *