US DIARY: WEEK #8

Dnes už opäť klasický mix fotiek, ktoré sa nazbierali behom posledného týždňa. Tentokrát sa pozrieme do Woodland Park ZOO v Seattle, tiež mám pripravené nejaké fotky s jedlom a pár drobností pomedzi to. Mne ostávajú posledné tri týždne a ešte stále máme toho na pláne až až. Môžete sa tešiť na report z pozorovania veľrýb, na testovanie vína, určite tu bude ešte veľa prírody a samozrejme jedla. Okay, ale naše plány ešte necháme tak a poďme radšej k tomu, čo sa už udialo.
 
Keďže bývame na pobreží a krásne pláže sú všade, tak sa každý týždeň na nejakú vyberieme. Tentokrát to bola jedna pri mestéčku Hansville a narozdiel od ostatných bola celá piesková, bez jediného kamienku, tak sme mohli po nej behať bosé. Ponachádzali sme tu rôzne mušle a ulity krabov. Neviem ako to máte Vy, ale ja som so svojím znamením (rak) veľmi prepojená a tým pádom, keď niekde vidím niečo s rakom alebo krabom, tak to musím mať a mám to pre mňa vysokú hodnotu. No a dokonalý západ slnka ako bonus.
Boli sme na koncerte Queen Revival a veľmi veľmi veľmi som si to užila. Už len kvôli tomu, že sa v novembri chystám v Prahe na ten ozajstný Queen s Adamom Lambertom. Je tu niekto kto ide tiež? Lebo zatiaľ nemám parťáka, ale už som sa naučila chodiť na koncerty aj sama, čo je mimochodom skvelá vec. Pretože si to užijete tak či tak, vždy sa s niekým zoznámite, pretože hala je plná ľudí, ktorí zdieľajú s Vami rovnaký hudobný vkus. Teda aspoň to tak predpokladám, keďže ste na rovnakom koncerte. Najdôležitejšie na tom ale je, že keď budete spomínať na skvelý zážitok, ktorý ste prežili, tak nebudete myslieť na to či ste tam boli sami alebo nie, budete myslieť na to ako Vám bolo dobre. Verte mi, je to tak.
Takto trávime čas na ferry, keď sa prevážame z jedného prístavu do druhého.
Woodland Park ZOO patrí určite k tým najkrajším, aké som navštívila. Praha si síce stále drží prvé miesto u mňa, no tu som pre zmenu videla zvieratká, ktoré som nikdy predtým nevidela. Predsa len sme na inom kontinente.
Už aj papagáje vedia, aký účes teraz frčí v Bielom dome.
Ťažký večer??
Teraz tá chutnejšia časť článku.
Našli sme kaviareň, kde robia skvelé espresso s tonicom. Bohužiaľ mne káva naozaj nerobí dobre, takže sa jej budem musieť asi nadobro vzdať. Okrem pražského Doubleshotu, tomu nikdy neodolám. O tom, že mám rada šaláty, kde sa kombinuje zelenina s ovocím, som už hovorila a tento nebol výnimkou. A keď mi k tomu primiešajú aj jedlé kvietky, no jedna radosť.
Príjemným zážitkom bola aj táto vegánska reštaurácia, kde podávali naozaj výborné polievky v čajových šálkach a s hroznom ako prílohou. V ponuke mali tiež zdravšie verzie sladkostí a muffiny, ktoré sme tam vyskúšali boli jednoznačne najlepšie, aké som kedy mala. Zbohom blueberry muffin zo Starbucks.
Moje obľúbené baklažánové mini pizze – recept TU.
Plnené vajíčka boli pre mňa tiež novinka, teda nie že by som to v živote nevidela. Je to naozaj veľmi jednoduché. Uvaríte vajíčka na tvrdo, vylupnete žĺtka, ktoré zmiešate s majonézou, soľou a korením. Pomer neviem, robili sme to všetko podľa chuti. Nakoniec plnkou naplníte prázdne dierky vo vajíčku. Super easy a veľmi chutné. Môžete posypať mletou paprikou a pažítkou.
Pekné ovocné balenia v obchodoch.
Záver dnešného summary nám spríjemní Ben and Jerry´s zmrzlina. Na moje prekvapenie, to nebolo až také super, ako sa o tom hovorí ale určite ju neradím ani k tým horším. Na dnes to bude teda všetko a teším sa zas pri ďalšom článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *