US DIARY: WEEK #4

Vždy, keď začínam písať toto summary, tak si hovorím, či budem mať dosť fotiek na vytvorenie článku. Keď ho na konci týždňa dopisujem, tak dúfam, že to v polke nezavriete, lebo sa mi to zdá moc dlhé. No sú to články, ktoré ma baví písať úplne najviac zo všetkých a vždy si pri nich rada zaspomínam.
Tento týždeň sme mali fest nabitý. Boli sme vo Forks a na La Push, ktorým som venovala vlastný článok. Taktiež sme opäť strávili ďalší deň v Seattle, navštívili sme aj ZOO v Tacoma alebo sme len tak výletovali po okolí. Takže sa pripravte na veľa selfíčok, pekného počasia!!, no a mám tu samozrejme aj nejaké to jedlo. Ukázalo sa, že nemám medzery len vo filmoch, ktorých som videla fakt žalostne málo ale nedostatky mám aj v drinkoch, teda mám na mysli tie exotické nápoje, ak to môžem tak nazvať. Moja história v pití alkoholických drinkov pozostáva z mojito, malinové mojito, jahodové mojito, cosmopolitan, sem tam nejaká tá pina colada a zoznam ukončíme vodkou s džúsom. Na oboch oblastiach mojich nedostatkov však tvrdo pracujem a snažím sa dobehnúť to, čo som v mojom zatiaľ mladom veku zameškala.
Odkedy som na tomto skvelom tripe, tak som spozorovala jednu peknú vec na sebe. Nepamätám sa, kedy som sa naposledy tak veľa smiala a usmievala než ako som tu. Viem, že je to pravdepodobne tým, že jedinou mojou povinnosťou je písanie týchto článkov, čo ma neskutočne baví, inak si len užívam každý deň, každý výlet, každé nové jedlo, čo vyskúšam a nové miesta, na ktoré sa môžem pozrieť. Už chápem všetky tie rady, že keď je toho už fakt veľa, treba sa zbaliť a odísť niekam ďaleko, kde na Vás nebudú mať dosah veci, ktoré Vás bežne trápia, keď ste doma. Tiež viem, že to nie je vždy možné a som nesmierne vďačná za túto príležitosť, ktorá sa mi naskytla, ktorá mi dovolila vydýchnuť a nabrať novej energie do života. Je to reset, ktorý moja hlava tak veľmi potrebovala. Mám pocit, akoby som všetky tie problémy nechala doma a už len verím, že kým sa vrátim, tak sa im zunuje čakať na mňa a odídu bez rozlúčky. Asi je to naivné, ale za pokus to stojí. Tiež som vďačná za ľudí, ktorých mám okolo seba, tak pozitívne naladených, že to väčšinou prebije všetkú melanchóliu, ktorá sa okolo mňa sem tam točí. Ďakujem. Ďakujem. Ďakujem.
K mojej dobrej nálade určite prispieva aj pekné počasie, ktoré sa tu objavuje síce zriedkavo ale predsa len. Milujem jar, pretože viem, že po nej príde leto, začína sa oteplievať, všetko kvitne a všetci sa viac usmievajú. Mám to rada. V priebehu týždňa bolo takýto dní viac, tak sme ich využili a išli sme na okraj Seattle do oblasti Queen Anne, konkrétne do Kerry Park, odkiaľ je skvelý výhľad na samotné mesto. O tom ako veľmi milujem výhľady som už hovorila. No a samozrejme veľmi veľmi veľmi tam fúkalo, čo môžete vidieť trošku nižšie.
V ten istý deň sme navštívili aj na továreň čokolády Theo. Ja čokoládu zbožňujem, takže som sa veľmi rada dozvedela viac. Previedli nás celým procesom a mali sme aj nejaké ochutnávky. Takže pre mňa skvelo strávený deň. Mám rada tieto naše babské výlety, keď spolu s Evi objavujeme nové kaviarne, smejeme sa celé dni, spievame si v aute a vytvárame super nové zážitky.
O tom ako frčíme na ázijskej kuchyni som tiež už písala. Tentokrát sme už k tomu pridali aj Saké, čo je ako možno niektorí viete, alkoholický nápoj vyrobený z ryže. Mne to chutilo ako také veľmi jemné vínko. Podávať sa môže studené ale aj teplé. My sme skúšali to teplé a pije sa z takýchto malinkých mištičiek, čo sa mne moc páčilo.
Tu pridávam niekoľko obrázkov z mojej drink challenge. Margarita, Martini, poďte ku mne!!
Boli sme na skvelom koncerte kapely, ktorá hrala pesničky skupiny Creedence Clearwater Revival. Ja osobne som poznala len jednu skladbu, no veľmi dobre som sa zabavila. Miestnosť, v ktorej sa koncert odohrával pripomínala stan. A teraz si predstavte, že vonku je možno 7 stupňov a vy vojdete do stanu, kde je asi 17-20 stupňov, všade je piesok, palmy, bary a neskutočne dobrá nálada. Aj keby tam hral Senzus, tak sa v takej skvelej atmosfére musíte zabaviť. Ja som ale mala najväčší zážitok z toho, že som konečne vyskúšala Jelloshots. Áno, alkohol sa mi už dostáva do krvi, ale vždy som veľmi chcela vyskúšať vodkovú želatínu. Strašne mi to chutilo a bavilo ma to, takže Slovensko tras sa!! 
Nejaký ten mestský outfit.
Ďalšia pre mňa netradičná vec je, že tu všade lietajú kolibríky a ja som si prisahala, že keď sa oteplí, že ich budem s foťákom naháňať po záhrade. Lietajú ako také malé stíhačky, takže to bude dobrý workout. Jedného pekného dňa sa mi ale naskytla príležitosť, tak som najviac nenápadne z poza okna rýchlo fotila malého drobčeka, ktorý sedel na kŕmitku a pochutnával si na vode s cukrom.

Pohánková kaša so všetkým možným.
Selfie v bezvetrí mojej izby. Všetci milujú moje levie háro, okrem mňa.
KONEČNE!!! Po troch týždňoch sa mi podarilo urobiť fotku Mount Rainier, ktorého spomínam asi v každom videu a článku a vlastne ani neviem prečo som na neho tak zaťažená. Fascinuje ma, lebo je to sopka a je fakt obrovský a tvorí neskutočne magické pozadie pre Seattle, nemyslíte? Už sa veľmi teším, keď pôjdeme až úplne k nemu. Nech ho Boh chráni, ak sa zas bude schovávať za oblakmi.
V úvode som už spomínala, že sme navštívili aj ZOO v Tacoma a musím priznať, že som stále nenašla takú, ktorá by prekonala, tú našu pražskú. Ale ja som najväčší ZOO lover, takže si užívam každú jednú do ktorej idem.
Toto sushi v tvare draka bolo úplne najviac cool, malo len jednu chybičku, že obsahovalo avokádo a tak som si mohla akurát tak fotku urobiť, čo bolo veľmi bolestivé. Ťažký to život s alergiou na avokádo. Zjedla som mu aspoň chvost a pripla kvietok do vlasov.

Na záver jedna moja fotka v novej mikine z La Push, ktorú zbožňujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *