US DIARY: WEEK #3

Práve tieto týždňové diary články mi pripomínajú ako rýchlo to letí. Vyzerá to, že tento týždeň sme asi viac jedli lol, lebo tu vidím len samé fotky jedla. No nevadí, tak poďme na to. Som šťastná, že sa mi stále darí vstávať okolo siedmej, takže si môžem plniť moje sny o skorom vstávaní, nabitom programe a veľmi unavených večeroch. Akurát, že niekedy to už akosi nezvládam a medzi druhou a štvrtou mávam strašné spacie krízy.
Vytvorili sme si s Evkou novú skvelú tradíciu a to, že: ranná prechádzka okolo siedmej do prístavu a sem tam si dáme aj to najlepšie chai latte, aké som kedy mala. Cesta tam nám trvá cca tak 20-30 minút, dáme jedno lattéčko, prejdeme sa po pláži a ideme naspäť. Dokonalý štart dňa.
Girl Squad a naše ranné prechádzky.

Čo som tu, tak najviac frčím na ázijskej kuchyni, ktorú akosi nechtiac v Prahe obchádzam. Vždy, keď môžem, tak si dávam svoju obľúbenú vietnamskú polievku Pho. Ja mám rada tú s hovädzím mäsom a krstná si dáva buď s tofu alebo so seafood. Tiež som prvý krát jedla spring roll, čiže jarnú rolku, v ktorej boli krevetky, nudle a zeleninka. No a samozrejme rada skúšam aj nudle na všetky možné spôsoby.

Boli sme aj na takomto fantastickom mieste, nazvime to „all you can eat – asian version“. Miesto sa volalo Wok on fire a fungovalo to asi takto: do misky ste si naložili nudle a k tomu všetky možné prílohy, ktoré Vám prišli na chuť. Od baby špenátu cez ananás, huby, tofu až po hovädzie, bravčové alebo kuracie mäso. Väčšina surovín bola ešte v surovom stave. Keď ste mali namixovaný svoj obed, podali ste ho obsluhe a tá Vám ho pripravila na, fúú ani neviem ako to nazvať, veď nižšie na fotke uvidíte. Prvý krát v živote som sa stretla s takýmto typom prípravy ázijského jedla a veľmi sa mi to páčilo.
Tu u nás v Kingston je zopár takých veľmi fajn miest so skvelým jedlom. Mestečko samo o sebe nie je veľké, ale majú tu skvelú pekáreň, ešte lepšiu cukráreň, potom kaviareň už s vyššie spomínaným chai latté, no a najnovšia vychytávka je táto palacinkáreň. Robia tu tie veľké palacinky Crepes plnené úplne luxusnými náplňami. Napríklad my sme si dali mediteran a tá bola plnená syrom, špenátom, paradajkami, olivovou tapenádou a orieškami. Topka. A potom jednu s horkou čokoládou a čerstvými jahodami.

Áno, varíme aj doma. Konkrétne tu sme mali na večeru pečené zemiaky s ružičkovým kelom, ktorý ja fakt nemusím, keď je napríklad v polievke, ale pečený je dokonalý. Pridali sme tam aj nasekané lieskovce a po upečení sme tam šupli ešte nejaké tie maliny. Za posledný rok som si úplne zamilovala jedlá, kde sa kombinuje ovocie so zeleninou. Toto bolo jedno z nich.
Cez víkend sa oslavoval svätý Patrick a o tom, ako sme ho oslavovali, si môžete prečítať v tomto poste, ak ste tak už neurobili. V predošlom článku som Vám spomenula aj cornbeef, ktorý som mala na večeru v pube, v ktorom sme trávili večer. Na druhý deň sme si podobný pripravili na večeru aj doma. Akurát sme ako prílohu použili zeleninu, namiesto toastu a hranoliek

Boli sme v kine na Loganovi. Chcela som najmenší popcorn a najmenšiu colu. No a nie prvý raz som si potvrdila, že v Amerike a Európe je veľký rozdiel medzi malý a malý. Tiež medzi veľký a veľký. Neviem, či ste už videli film, ale pre mňa to bolo jedno veľké WOW. Ak ste videli celú sériu X-man, tak na ňu rýchlo zabudnite, pretože tento film, čo sa týka úrovne, je niekde úplne inde a budete o ňom rozmýšľať ešte aj na druhý deň.

To len tak pre istotu, aby ste nezabudli ako vyzerám.
Odkedy som tu, čo sú už tri týždne, tak sme tu mali asi štyri slnečné dni. Takže, všetky fotky s pekným počasím, čo ste videli boli z týchto štyroch dní. Ostatné dni prší, fúka alebo je pod mrakom ale tak čo už. Počas týždňa sme vybehli na trošku vzdialenejšiu pláž, ktorá sa volá Point No Point. Mix počasia vytvoril krásnu dúhu nad morom a ja som konečne prvýkrát videla začiatok a koniec dúhy. A tieto panoráma fotky milujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *