US DIARY: WEEK #10

Hlásim sa po dlhšej dobe, pretože posledný týždeň som väčšinu času trávila doma a potom prišiel víkend a ja som nevedela, čo skôr. Mám však pre Vás pripravené opäť super zážitky. 
Tak poďme na to. 
Už ste boli niekedy v domčeku na strome? Neďaleko Seattle, v hustom lese, sa nachádza Treehouse Point, miesto, kde presne takéto „chalúpky“ nájdete. Dokonca si môžete zabookovať tour, kde Vás niekto, zapálený pre danú vec, prevedie celým areálom. Dostane sa ku Vám veľa informácií, ako sa čo vyrába, či sa zasahuje do prírody alebo ako si taký domček môžete sami vyrobiť doma. Za hodinu nám milá slečna ukázala šesť domčekov, vrátane ich interiéru. Izby boli malinké ale zato pôsobili veľmi útulne. Treehouse Point ponúka priestory aj pre svadby a iné spoločenské udalosti. Tiež je tu možnosť ubytovať sa a stráviť noc v úžasnej prírode, pár metrov nad zemou. Čo Vy nato?
Skvelý deň v prírode sme zakončili neskorým obedom pri takejto nádhere. Predpokladám, že vidíte ten hotel naľavo od vodopádu a asi Vám ani nemusím hovoriť, aký úchvatný výhľad odtiaľ bol. Mimochodom Snoqualmie Falls sú raz tak vysoké ako napríklad také Niagarské vodopády, akurát tie sú omnoho dlhšie do šírky, ale to asi viete.
V piatok sme sa vybrali na more sledovať veľryby. Bolo to niečo, na čo som sa tešila odkedy som prišla do USA, len sme museli počkať do mája, kým sa trošku oteplí. Ráno sme si zabalili obed a išli sme do Port Townsend, kde nás čakala menšia loď Glacier Spirit, pre cca 70 ľudí. Nás bolo dokopy 34, čo bolo fajn, takže sme sa na lodi nemuseli tlačiť. Ešte predtým než sme vyplávali sme sa zastavili v obchode so suvenírmi, kde som si urobila fotku s plyšovou kosatkou a keby som vtedy vedela, že to bude jediná, ktorú uvidím, tak si ju asi aj kúpim. Po mori sme sa plavili niečo cez štyri hodiny, niekedy sme išli fakt rýchlo a poriadne nás hádzalo. Môj žalúdok zo začiatku výrazne nesúhlasil s touto aktivitou ale potom si už zvykol a bolo nám fajn. Asi po troch hodinách!!! sme narazili na tri šedé veľryby. KONEČNE!! Ako nečakala som, že budú robiť kvôli mne saltá, ale tiež som nečakala, že uvidím len ako vystrekujú vodu do vzduchu, kúsok chrbta a sem-tam chvost. A neboli sme ani nejak veľmi blízko, takže v podstate, keď to tak zhrniem nevideli sme skoro nič. Bolo to celkom sklamanie a možno len ja som mala príliš veľké očakávania. Ale nevadí, deň mi to nepokazilo a predsa len, aspoň mám dôkaz, že fakt veľryby existujú, haha.  
Sobotu sme poňali trošku z iného uhla. Bolo krásne počasie a bol by hriech nevyužiť to. Spolu s kamarátkami mojej krstnej sme sa vybrali do Woodinville na ochutnávky vína. Poviem pravdu, dámske jazdy nie sú moja obľúbená aktivita ale táto spoločnosť bola jednoducho skvelá a ja som si maximálne užila celý deň. Navštívili sme Chateau St. Michelle, ktorý mi pripomínal malý zámoček a bolo to tam nádherné. Som zamilovaná do rozkvitnutých ružových stromov, do jari a ešte viac do blížiaceho sa leta. Milujem dlhé rozhovory pri víne, vonku na terase za príjemného počasia. No a keď môžem zo skrine konečne vytiahnuť šaty, vtedy moje vnútro dosahuje vrchol šťastia. O tomto všetkom bola naša posledná sobota.
Že ste ešte nevideli páva odzadu?
Tento záber vyzerá dosť nereálne, povedala by som, že ako obraz, ale prisahám!! je to fakt dobre urobená fotka.
No a jedna vínna múdrosť na záver.
Ja idem pomaly kontrolovať kufre a nariekať nad nimi, ako sa mi tam nič nevojde, lebo mám toľko darčekov a nových vecí, že neviem kam to idem pobaliť. Majte sa zatiaľ a pekný zvyšok týždňa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *