Twilight tour

Už z nadpisu asi môžete tušiť o čom bude dnešný článok a kde sme uskutočnili náš ďalší výlet. Forks a La Push boli dve miesta, ktoré som mala na mojom zozname, kam chcem ísť, keď prídem. Obe boli určite v TOP 10. Pár rokov dozadu som bola veľký nadšenec Twilight, veď ale kto nebol všakže. No a keďže sa Forks nachádza cca len nejaké tri hodinky od Kingston, tak som samozrejme musela ísť skontrolovať, či sa tam nepotuluje nejaký osamelý Edward. 
Z Kingston sme odchádzali ráno o 8, za veľmi pekného slnečného počasia. WOHOHOOO!! O Forks je známe, že patrí medzi najdaždivejšie miesta v celom USA, čo si možno pamätáte aj z filmu. Ale u nás to vyzeralo fakt nádejne. Náš plán znel tak, že najskôr pôjdeme na La Push, pretože keby náááhodou začalo pršať, tak radšej budeme behať po meste v daždi, než po pláži. Takže sme prefrčali okolo Forks a vydali sme sa do indiánskej rezervácie Quileute. Mimochodom, ako iste viete, cestou sme prekročili pomyselnú hranicu, za ktorú už upíri nesmú ísť.
Takto to vyzerá smerom z rezervácie do Forks.

A takto z Forks do rezervácie Quileute.

TEAM EDWARD!!!

Takže, toto je La Push. Zamilovala som sa do tohto miesta na prvý pohľad. Pretože toto nebolo už len more. Toto bol oceán. A keďže sme boli na okraji Pacifiku, teda Tichého oceánu, za obzorom už nebolo nič. Iba nekonečne veľa slanej vody a môžno niekde tam strašne ďaleko je Kamčatka alebo Japonsko. Na celej dlhej pláži sme boli dokopy asi piati a bol to neskutočný pocit. Tie obrovské vlny, silný vietor a krásna piesočnatá pláž s množstvom dokonale okrúhlych kamienkov a fialových mušlí vo mne vzbudzoval pocit, že stojím na kraji sveta.  

Našli sa aj odvážlivci, ktorí vošli do tej studenej vody a išli si zasurfovať. No moc sa im nedarilo, asi tie vlny neboli pre nech dostatočne veľké, i keď ja, nesurfer, som zhodnotila podmienky za veľmi dobré.

Na pláži sa nachádzajú obrovské kusy dreva, stromov a neviem čoho všetkého a bolo to celkom vzrúšo loziť po všetkom. Keď som vyliezla na tento strom, tak som sa cítila ako 10 metrov nad zemou, ale keď tak teraz pozerám na tú fotku, asi to nebolo toľko.

Výnimočne jedna fotka, kde mi nestoja vlasy alebo ich nemám cez tvár. Veľmi fotogenické miesto s veľmi nepriaznivými podmienkami na fotenie.

Od Forks som očakávala úplne najviac a viete ako to chodí v takýchto situáciach. Samozrejme, hneď z fleku ako sme vošli do mesta, začalo pršať. To nám bolo ale úplne jedno. Deň predtým sme vygooglili na nete, že vo Forks ponúkajú takzvané Twilight tour. My sme sa rozhodli, že si túto tour urobíme sami ale vytlačili sme si mapku, kde v meste nájdeme známe veci z príbehu. Asi si viete predstaviť, aká nadšená som bola. Akurát, že som si neprečítala, že tie „známe miesta“ sú tie, ktoré sú spomenuté v knihy a nie tie z filmu, pretože skoro celý film sa natáčal v Oregone. Preto, keď sme chodili po Forks, tak som len pozerala a čudovala sa, že prečo je všetko také iné. Potom som sa dozvedela túto trpkú pravdu. No v každom prípade to bol super výlet. Na fotke nižšie môžete vidieť Belline auto. Toto je originál z filmu.

Dom, kde bývala Bella s otcom. V knihe.

Po ceste domov sme sa ešte zastavili pri vodopáde a mne neostávalo nič iné, len obdivovať tú prírodu. Teda, ako aj my máme krásnu prírodu na Slovensku a v Čechách, ale tu je to všetko také iné.

Takže máme za sebou ďalší úžasný trip. Som rada, že som sem mohla prísť na tak dlhý čas a že sa nemusíme s ničím ponáhľať, ale môžeme si všetko poriadne užiť, pretože máme na všetko dostatočne veľa času. Tiež sa teším z toho, že som Vás mohla vziať späť do éry Twilight ságy a dúfam, že ste si to aspoň trošku užili pri čítaní a pozeraní fotiek. Čo bude ďalej, netuším. Žeby Fifty shades of Grey?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *