TRIP TIP: ZOO KONTAKT

Aká je čarovná tohtoročná zima, však? Preto som sa rozhodla, že treba využiť posledné pekné dni, kým príde všetkými neobľúbená čľapkanica. Zbalila som si svoje veci a vyrazila z Prahy domov. Do Martina. Cesta Regiojetom bola fakt výnimočná, pretože nám celú cestu nešlo kúrenie. Či to bol môj test ako vydržím chladnejšie podmienky alebo dôkaz toho, že sa fakt neviem teplo obliecť, doteraz neviem. Prežila som. 

Keď som prišla do Martina, tak som s úsmevom zistila, že som si pekné počasie z Prahy pribalila so sebou. Vytiahla som diár a začala plánovať výlety po Slovensku. Hneď prvý sa mi črtal na nedeľu a na pláne bola ZOO Kontakt pri Liptovskom Mikuláši. Ja osobne som tam už raz bola, ale keďže zvieratká fakt ľúbim, tak zoologické záhrady by som navštevovala vždy a všade. Na tento malý trip som prehovorila moju Kiku, ktorá mi za chvíľku odchádza na Erazmus do Lisabonu. Z čoho som fakt nadšená. Do partie sme pribalili ešte jej Mirka a mohli sme ísť.

ZOO Kontakt je založená na koncepte, že ľudia môžu prísť do osobného kontaktu so zvieratkami. Pre niekoho je to príjemný a vzrušujúci zážitok. Možnosť pohrať sa s malým medvedíkom sa nemusí naskytnúť za celý život. Teda za predpokladu, že by ste niečo také neurobili spontánne v lese na prechádzke. Čítala som ale aj veľmi negatívne postoje, kde ľudia nesúhlasia s touto myšlienkou. Ja nechcem nikomu brať jeho názor, myslím si, že na oboch stranách je kúsok pravdy, len by som chcela pripomenúť pár faktov. 

Informácie som čerpala z webovej stránky ZOO

Prečo práve ZOO kontakt?

Umožnením kontaktu so zvieratami chceme osobitne u detí vzbudiť pozitívny vzťah k všetkému živému a ukázať, že zvieratá sú priatelia, ktorí si zaslúžia lásku a starostlivosť. V dobe plnej techniky je možnosť takéhoto kontaktu obmedzená a veľa ľudí zabúda, čo znamená byť v kontakte so zvieraťom. Jedným z cieľov ZOO kontakt je tento negatívny trend meniť.

Neprekáža zvieratám kontakt s ľuďmi?
Zvieratá, ktoré u nás môžete stretnúť, sa narodili v ľudskej opatere. Prítomnosť ľudí je pre nich spojená s bezpečím a dostupnou potravou. Mnohé z nich sa narodili, alebo sú hendikepované a bez človeka by neprežili. Podobne, ako tie, ktoré z rôznych dôvodov nemohli byť vychovávané a kŕmené vlastnými rodičmi. Okrem toho sa v ZOO Kontakt staráme aj o zvieratá, ktoré boli zranené, sú choré alebo z iných dôvodov je ich prežitie bez človeka ohrozené alebo nemožné. O všetky je dobre a komplexne postarané. Na blízkosť ľudí sú navyknuté a vyhľadávajú ju. 
Dosť odvážna vzdialenosť pri lame.
Tohto zeleného fešáka fascinovala moja šiltovka a hlavne moje vlasy vychádzajúce z pod nej, ktoré mi s radosťou vyťahoval.
Pokus o selfíčka bola tiež sranda, lebo v momente ako som natiahla ruku, aby som si urobila fotku, tak mi na nej pristali aspoň tri papagáje. Všetci sa chceli fotiť. Konkrétne na tejto sa môj žltý kamarát tvári ako angry bird.
No veľmi sme si to užili. Odporúčam každému. Deťom aj dospelým. Cestou domov sme sa ešte zastavili v Mini Slovensko, čo je ďalšia atrakcia blízko Liptovského Mikuláša. Avšak počas zimy to nestojí za veľa. Tak možno v lete. No a ja Vám prajem pekný týždeň. Využite ešte pekné počasie a urobte si výlet napríklad do ZOO Kontakt. Bude sa Vám tam páčiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *