TRIP TIP: LIBEREC + JEŠTĚD

Vždy, keď niečo zažijem, čo stojí za zmienku, snažím sa o tom napísať ešte v ten deň. Kým sú dojmy a pocity najčerstvejšie. No dnes sa zmôžem asi len na nadpis. Som totiž totálne unavená, ale v tom najlepšom slova zmysle.

Týždeň dozadu padol taký návrh, že by som si mohla urobiť výlet do Liberca. Česko precestované nemám ani zďaleka, čo je škoda, keďže tu žijem už štvrtý rok. Tak som šla. Z Prahy je to len hodinka cesty autobusom, takže som sa na tú cestu aj tešila. Ja špeciálne som ten typ, ktorý je počas cestovania schopný pozerať do okna s hudbou v ušiach aj hodiny. Hlavne to bola príjemná zmena, pretože predsa len trasu Praha-Martin mám už napozeranú miliónkrát. Počas cesty bolo vidno ako s každým kilometrom pribúda množstvo snehu a ani neviem, či ma to tešilo alebo desilo. Nie som moc zimný typ. Na stanici v Liberci ma už čakala Sveťka, moja volejbalová parťáčka zo strednej, a išli sme spolu na čaj … a koláčik do kaviarne. Hlavným bodom programu môjho výletu bol volejbalovým zápas Ligy majstrov medzi VK Dukla Liberec Berlín Recycling Volleys. O 18:00 začal zápas v libereckej Home Credit Aréne, takže sme sa tam pomaly presunuli. Hra trvala približne hodinu a pol a aj napriek prehre domáceho družstva sme si zápas skvele užili.

Ďalším bodom môjho programu mala byť sánkovačka, resp. lopárovačka. Akurát ja som si naivne myslela, že si niekde vyšlapeme nejaký kopček, spustíme sa a takto dokola. ALE!! Keď som sa ráno zobudila, vonku bola krásna azúrovo-modrá obloha. Sveťka s jej priateľom mi deň predtým tvrdili, že takéto niečo je rarita v Liberci, takže teraz neviem, či kecali alebo som mala fakt také šťastie. #luckyperson Vzali sme so Sveťou lopáre a šli sme. Nešli sme však na kopček, ale rovno na rozhľadňu Ještěd. Týmto momentom nabrala naša lopárovačka higher level!! Vyviezli sme sa hore lanovkou a tam nás čakalo snehové kráľovstvo.

Poviem Vám, bola som bez slov. Toto nevidíte každý deň a odkedy som v Prahe, ani pojem „veľa snehu“ mi nič nehovorí. Bol to krásny zážitok. Keď sme urobili fotky zo všetkých strán, prišiel čas isť dole. Letieť dole. Vytiahli sme naše ružové lopáre a vžžžmmmmm dole!!! Ľudia moji, ja som myslela, že sa zabijem. Z Ještědu dole totiž okrem lyžiarskeho svahu vedie aj sánkarská dráha. Je to vyhradená trasa cez les, určená len pre bláznov ako my. Videli ste už niekedy v telke pretek profesionálnych sánkarov? Tak som sa ja miestami cítila. A videli ste už niekedy Mrázika? Asi áno. Tak ako Nastenka, keď ju nájde Mrázik, som vyzerala potom, čo som začala brzdiť nohami a všetok sneh mi išiel do tváre. Na nezaplatenie!! 
Asi v polovici, keď už som nevedela ani čia som, vtedy mi Sveťa ukázala ako sa má správne brzdiť. Odvtedy som si to začala užívať a hlavne som videla pred seba. Taktiež musím spomenúť, že keď sme s tými lopármi nabehli na zo snehu vybudované skoky, ehmm … AUU!! Asi po 20-30 minútach sme dorazili dole ako dva snehuliaky. A jedno selfíčko sme museli dať!! 
Bolo to mega!!! Počasie, sneh, výhľad a samotný zjazd … všetko to bolo megaaaa!!!!! Ja som si to veľmi užila a následne som sa potom asi hodinu sušila. Takýto výlet odporúčam každému, kto sem tam rád blbne ako malé decko. Vytiahnite boby, sánky, lopáre a choďte, lebo to stojí za to.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *