Syrová quesadilla s tuniakom

Quesadilla! Čo? Predsa Quesadilla! Áno, tiež som si najskôr musela vygoogliť, čo to je a ako sa to vlastne číta. Takže: Kesadija. A keď k tomu pridáš ten správny španielsky prízvuk, bude to perfektné. Quesadilla je pôvodom mexické jedlo a momentálne je to moja obľúbená päť-minútovka. Pripravujem si ju vždy, keď sa mi nechce variť alebo keď mám málo času. Tiež si myslím, že je skvelá ako pohostenie pre neočakávaných hostí, na piknik a všeobecne ako jedlo so sebou. Ja som si ju napríklad brala do lietadla. No a v prípade, že si si to ešte nestihol vygoogliť, tak quesadilla sú jednoducho dve tortilly spojené syrom. To je základ, čo si k tomu pridáš navyše je len tvoja vec a preto je to tak skvelé. Na internete nájdeš milión receptov na slaný či sladký spôsob, čiže inšpirácie je až až.

Syrová quesadilla s tuniakom

porcia je pre dve osoby alebo keď sa chceš mega prejesť tak aj pre jedného

Ingrediencie:

2 tortilly (sú väčšie, stredné, menšie rozmery)

syr vhodný na strúhanie, napr. údená gouda

2 polievkové lyžice kukurice v plechovke

2 polievkové lyžice nakrájaných čiernych olív

½ konzervy tuniaka

Postup:

Nastrúhame si pol balenia syru. Na primerane veľkú panvicu (tak aby sa zmestila tortilla) si položíme jednu tortillu a vrstvíme. ¾ syru, kukurica, olivy, tuniak, zvyšok syru a druhá tortilla navrch. Až potom zapneme sporák!! na nízku teplotu!! a počkáme cca 2-3 minúty, kým sa nám syr rozpusti a zlepí tortilly. Keď budeme vidieť, že nám to všetko drží pokope, quesadillu prevrátime a jednu minútu opečieme z druhej strany. Potom ju už len celú preložíme na tanier a necháme mierne vychladnúť nech sa nám syr dobre krája. Ja používam také to koliesko, ktorým sa zvykne krájať pizza a to je to úplne najlepšie riešenie.

Odkedy som prvý krát vyskúšala quesadillu, myslím že som pizzu ani nejedla. Kaloricky je to určite rovnaká bomba, no dá sa mierne upraviť napríklad kúpou celozrnnej tortilly. Tiež som už skúšala vajíčkovú verziu, kedy som si bokom pripravila praženicu a tortilly som naplnila prvé ňou spolu so syrom a tiež to bolo fajn. Takže je to na tebe. Tento recept som posunula už viacerým kamarátom a všetci boli nadšení, lebo je to fakt strašne easy vec. Tak skús aj ty!

PS: Kým sa naučíš obrátiť naplnenú quesadillu bez toho, aby si polku vysypal, užiješ si kopec srandy!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *