ŠPAGETY S PRÍCHUŤOU LETA

Nedávno som premýšľala, čo som ja vlastne za bloggera a dospela som k záveru, že to bude niečo medzi food and travel, pretože aj keď píšem o niečo inom, vždy to skončí pri jedle alebo cestovaní. Teda skôr pri tom jedle. Dnes mám pre vás opäť jeden super – easy recept, ktorý som mala v hlave už dlhšiu dobu. Nejde o nič prevratné, sú to obyčajné špagety s množstvom čerstvých ingrediencií, no tá hra farieb ma neskutočne baví a výsledné fotky som si snáď užívala ešte viac než samotné jedlo.

Takže … here we go: porcia pre dve až tri osoby

1/2 balenia špagiet (500g)
1 balenie mrazených mini kreviet (nebolo ich tam moc cítiť, takže radšej použite tie veľké)
jedno balenie cherry paradajok
čierne a zelené olivy 
kukurica
rukola
3 – 4 strúčiky cesnaku
parmezán
čerstvá bazalka 
bazalkové pesto
olivový olej
soľ, korenie

 

Postup:

Dopredu si necháme rozmraziť krevetky. Ak na to zabudnete, stačí ich vložiť do vlažnej vody a o pár minút budú ready. Aspoň s tými mini to tak fungovalo. 
Dáme variť špagety do osolenej vody a kým budú hotové, pripravíme si zvyšok.
Na panvici si rozohrejeme olivový olej a jemne na ňom opečieme na plátky nakrájaný cesnak. Po minúte pridáme krevety a ochutíme soľou a korením. Restujeme jednu až dve minútky. Do zmesi pridáme uvarené špagety a všetko spolu dobre zmiešame. Dôležitá vec, ktorú som ja neurobila: pridajte do toho asi 2 polievkové lyžice bazalkového pesta!! Ja som to mala trochu suchšie ako som chcela a teraz ma napadlo, že by to mohlo byť omnoho lepšie s tým pestom. Keď zmes mierne vychladne pridáme za hrsť rukoly, prekrojené cherry paradajky a olivy, kukuricu, čerstvú bazalku a nastrúhaný parmezán. 
Toto bola moja kombinácia ale viem si tam predstaviť aj špargľu, jarnú cibuľku, feta syr, cícer a veľa iných super potravín. Tak isto ako aj iné typy cestovín. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *