SEATTLE: DAY 5

Deň strávený v Seattle je vždy dobrý nápad a keď sa k tomu pridá aj pekné počasie, dobrá nálada je zaručená. Tentokrát sme mali naplánované MoPOP múzeum, čo je múzeum POP kultúry a budova, v ktorej sa nachádza vyzerá naozaj skvele. Niekedy sa ale stane, že vonkajšie faktory Vám dokážu pekne zmeniť plány a na nás nekompromisne zaútočilo jedno nákupné centrum, takže sme múzeum vôbec nestihli a museli sme ísť do Seattle na druhý deň znova. 
Prvý deň sme sa vychystali do mesta až o 11, pretože v poslednej dobe nejak zle spávam v noci, za to ráno úplne luxusne a tým pádom nie a nie vyjsť z tej postele. Nakoniec sa mi to ale predsa len podarilo a trajekt sme stihli. Hneď po príchode do Seattle sme si urobili prechádzku po nábreží, kde majú také to typické ruské kolo ale mňa láka maximálne to londýnske, takže toto sme len tak obišli. Z japonských čerešní som nadšená v každom jednom meste ale to už asi viete a tak tomu bolo aj teraz. Podľa mňa je to jednoznačne najkrajšia jarná dekorácia miest. 
Počas prechádzky po meste smerom k múzeu sme dostali hlad a išli sme sa najesť do už spomínaného  nákupného centra. Obed bol vážne skvelý, lebo šalát s kozím syrom, hummus, krevety a vyprážané artičoky môžu dokopy chutiť len dokonale. K tomu futbal v TV, pre mňa taká dosť fajná kombinácia. Po obede sme išli akože len nakuknúť do jedného obchodu ale boli z toho dve hodiny a tak sme to celé rovno zabalili a dohodli sa, že sa do múzea vrátime na druhý deň. 
Cestou späť na trajekt domov sme sa ešte zastavili na jednom z mojich najobľúbenejších miest v Seattle – Pike Place Market. Trhy mám všeobecne veľmi rada, hlavne na jar, keď je na nich množstvo kvetov a všetko je nádherne farebné. A že tam tých kvetov bolo. Ja som si svoju kyticu vyskladala z bielych a ružových tulipánov a pani mi ju krásne naaranžovala. Určite je to tá najkrajšia, akú som kedy dostala a všeobecne si myslím, že kvety sú tým najkrajším darčekom pre ženu a ja sa z nich viem tešiť každý jeden deň až kým mi neodkvitnú.
Cestou domov nás nakoniec ešte zlákal hotel Four Seasons v Seattle. Takto nejak si predstavujem kulinárske umenie. Na prvom obrázku sú kúsky banánového kompótu s krémom z arašidového masla, karamelizovaný popcorn a espresso pena. Na druhej fotke je pistáciový koláčik s citrónovo-bazalkovou polevou a grapefruitovou zmrzlinou. Áno, bolo to všetko dokonalé.  
Tadááá!!! Tak sme tu, MoPOP – múzeum POP kultúry. Už na prvý pohľad to vyzerá cool, čo poviete? Ja teda nie som moc na múzeá ale toto som si veľmi užila. Skladalo sa z troch poschodí a na každom bolo niečo super zaujímavé. Bola tam história vývoja gitár, tiež sme našli známe gitary používané slávnymi umelcami a na najvyššom poschodí sme si mohli hudobné nástroje aj vyskúšať. Rock star zo mňa asi nebude ale bola to fakt sranda trieskať po bubnoch. Vôbec mi to nešlo. Avšak najlepšia časť múzea bola SCI-FI and HORROR, kde boli kostýmy a rôzne predmety použité vo filmoch (kostým z Thrilleru od MJ), to bolo super. Myslím, že sme si to skvele užili a bola som veľmi rada, že sme tam nakoniec predsa len dostali. 
Po ceste domov sme sa ešte zastavili na kávičke. Keď sme išli trajektom naspäť do Kingston, tak nás sprevádzala takáto ochranka. Cítili sme sa výnimočne ale pre nich to bol len tréning. Tak to je na dnes všetko. Vidíme sa čoskoro pri jednom z posledných summaries z Ameriky. Pekný víkend.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *