SEATTLE: DAY 3

Hlásim dobré správy!! Jar zdiaľky kýva, že už prichádza aj ku nám, z čoho mám obrovskú radosť. Dokonca som našla už aj svoju veľkosť oblečenia v obchodoch. KONEČNE. Všetko sa na dobré obracia. 
A áno, urobili sme si ďalší výlet do Seattle. Je super, že tam môžeme hocikedy ísť, keďže je to tak blízko. Tento krát sme mali na pláne China Town, ktoré sme chceli preskúmať a ja som chcela vyskúšať dim sum knedlíky, lebo som to nikdy predtým nejedla. 
Do Seattle sme prišli za fakt!! pekného počasia, slniečko svietilo, tak sme zhodnotili, že je to ideálny deň na nejakú vyhliadkovú vežu. Naplánovanú Space Needle, asi najznámejšiu stavbu, ktorú určite poznáte, sme presunuli na inokedy a vybrali sme sa do Columbia Center, najvyššej budovy v Seattle. Presnejšie do najvyššieho mrakodrapu, ktorý má 76 poschodí a verejnosti je sprístupnené 73 poschodie vo výške 275 metrov.
A o tom, že ten výhľad odtiaľ bol D-O-K-O-N-A-L-Ý sa môžete presvedčiť nižšie.
Zospodu to vyzerá tiež dosť dobre. 
Milujem nádherné výhľady. Hlavne na veľké, krásne mestá a toto bolo TOP!

Cestou do čínskej štvrte sme išli okolo štadiónu futbalového družstva Seattle Seahawks. Asi Vám je jasné, že ide o americký futbal, i keď aj ten náš sa tu začína objavovať čoraz častejšie. Kapacita miest je 67000, čo je slušný počet ľudí, aj keď ja som mala tú úžasnú možnosť byť aj na väčších štadiónoch. 
Taký ten typický vstup do CHINA TOWN, za ktorým vyzerá všetko rovnako ako pred ním, ale!! s tým rozdielom, že už ste v China town.
Na obed už spomínané Dim Sum knedlíky, krevety a čínska brokolica. Bolo to pre mňa niečo nové, ale asi to nezaradím k mojím najobľúbenejším jedlám. Náplne sme volili väčšinou vegetariánske, pretože krstná neje mäso a popravde tie s mäsovou plnkou by som asi ani vyskúšať nechcela. K tomu nám podávali vodu s ľadom ako inak, horúci čaj a saké, čo je ryžové víno. Vyskúšala som aj sladké dim sum a tiež to asi nezaradím do svojho jedalníčka. Ale ja rada skúšam nové veci, takže sa z toho všetkého teším a bola to super gastronomy skúsenosť.
Po ceste domov sme sa ešte zastavili v mojom milovanom Hard Rock Cafe. Je to štvrtý Hard Rock, v ktorom som bola a je taká moja srdcovka a snažím sa z nej urobiť kolekciu, takže vždy keď sa nejaký nachádza v meste, kde práve som, musím tam ísť. Doteraz mám najkrajšiu spomienku na ten v Londýne, kde som bola samozrejme úplne nadšená zo všetkej tej hviezdnej dekorácie, ktorú tvorili kostými, hudobné nástroje a iné vzácne veci veľkých hudobníkov. Čo sa týka jedla, vždy to bol burger, ale tu v Seattle sme si dali len drinky. Ja som si dala ten napravo. Bola to watermelon margarita a bolo to strašne sladké, takže už nikdy viac.
No a rozlúčim sa s Vami s touto krásnou jarnou fotkou, teda dôkazom, že nejaké to teplo sa sem predsa len blíži. Takže taký bol náš tretí deň v Seattle. Ja som si ho veľmi užila a teším sa na ďalšie americké zážitky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *