Seattle: Day 1

V Amerike, tu kde som teraz, som bola prvýkrát, keď som mala štyri roky a „prekvapivo“ si z toho absolútne nič nepamätám. Proste okno. Dokonca ani toto úchvatné mesto Seattle, takže som sa sem musela opäť vrátiť a keďže bývame ozaj blízko, tak tam budeme chodiť častejšie. Preto sa aj článok volá Seattle: Day 1.

V pondelok sme sa s Evkou rozhodli, že si konečne urobíme celodenný výlet do Seattle. Dámska jazda. Asi 15-20 minút od Kingston je prístav, z ktorého vyplávajú trajekty do Seattle a cesta loďou trvá asi 30 minút. Najúžasnejšie je, keď si sadnete úplne dopredu a sledujete ako sa k Vám mesto pomaly približuje alebo teda skôr Vy k nemu.

Hneď ako sme vystúpili z trajektu sme sa zastavili na donut a pozrime aká pekná fotka z toho vznikla. Ako sme tam spolu sedeli, ja som popri tom študovala na mobile ako zapnúť LIVE video na Facebooku, lebo však chcem byť cool blogerka, haha.
Prvý pokus o LIVE video.

Bola som mestom úplne očarená. Predsa len som mestské dievča. Všetky tie mrakodrapy, ľudia, svižný život, celé to má niečo do seba a ja to milujem. Po ceste sme narazili na Fran´s Chocolates, obľúbenú predajňu čokolády mojej krstnej, čo asi nebola náhoda a vyskúšali sme marhuľu a figu v čokoláde.

Bolo to fakt výborné ale 11€ za toto?? really ?
Počasie nám prialo, síce veľmi fúkalo ale podstatné bolo, že svietilo slniečko. Ďalšou zastávkou bol Public Market Center, taký ten trh úplne so všetkým.

Súčasťou tohto marketu je aj najstaršia predajňa Starbucks, ešte so starým, úplne prvým logom kaviarne. No a všetci sa chcú dostať dnu, takže vonku bola takáto rada. A my sme si urobili selfíčko.

Z toľkého fotenia a chodenia sme vyhladli, tak sme išli na obed do čínskej reštaurácie. Poviem Vám, v živote som nejedela lepšie nudle. A poviem Vám aj to, že som v živote nepila lepšie mojito.

H&M kričí na mňa vždy, keď idem okolo a tentokrát som už neodolala.

Po niekoľkých hodinách blúdenia ulicami Seattle, sme našu cestu ukončili v obrovskom Starbucks. To, že rodným mestom Starbucks je Seattle, asi viete, no a konkrétne táto predajňa je prepojená aj s obrovskou pražiarňou ich kávy. Zhodou okolností tam bol zrovna aj majiteľ celej značky Starbucks, takže o to väčší zážitok. Ja kávu nepijem, okrem českého Doubleshotu, takže sme si dali opäť matcha latté s nejakou tou čokoládkou, keby toho náhodou ešte nebolo dosť.

Potom sme už len prešli mestom späť na ferry a išli domov. Na záver sme si ale museli urobiť túto mega fotku so Seattle v pozadí pri západe slnka. Znova sa tam chystáme tento víkend a keďže má, ehmm, prekvapivo pršať, pôjdeme asi do veľkého akvária, kde sa ja veľmi teším. Takže, STAY TUNED for more information.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *