Salaš Krajinka

Takže, v jeden pekný piatok som sa vybrala so svojou rodinou na obed do salaša Krajinka. Nebola to moja prvá návšteva, páči sa mi tu a rada sa sem vraciam. Salaš sa nachádza tesne pred Ružomberkom, keď prichádzate smerom od Martina. Nejde však o žiadnu novinku. Reštaurácia je známa po celom Slovensku a na parkovisku nájdete snáď všetky možné ŠPZky. 

A viete čo je na Krajinke najúžasnejšie? Že nejde o žiadnu ďalšiu tuctovú reštauráciu. Že keď sa volajú salaš, tak ním aj naozaj sú. So všetkým, čo k tomu patrí.  
Žiadne moderné interiéry.
Žiadne mesto ani paneláky.
ALE
Drevené lavice. 
Veľké drevené stoly, kde budete sedieť aj s cudzími ľuďmi. 
Veľké a sýte porcie. 
Krásna príroda.
Prítomnosť zvieratiek. 
TO JE SALAŠ
Počas obedov sa pripravte na to, že si možno počkáte pri vchode, kým sa uvolní stôl. Vydržte, stojí to za to. My sme tam prišli o jednej, čo bolo dosť odvážne, ale mali sme šťastie a hneď sa dostali k jednému stolu. Potom už len rýchlo prebehnúť očami menu a vybrať si. Halušky. Pirohy. Zemiakové placky. A žinčicu.
Ďalšia skvelá vec, hlavne pre detičky, je možnosť nazrieť do ovčína priamo z reštaurácie. Ak sa Vám však žiada osobne vôjsť do priestoru s ovečkami, môžete tak urobiť, keď obídete salaš z vonka a nájdete tieto dvere.
No a keďže sme na salaši a ja som Vám povedala, že „se vším všudy“, tak máte možnosť si kúpiť nejaké tie jedlé i nejedlé suveníry. Ovčí syr, oštiepky, a tak, veď to poznáte. Nájsť tu môžete aj malú pekáreň, ktorá vyzerá ako perníková chalúpka. Ježibabu vo vnútri ale nehľadajte. Naopak sú tam veľmi milé slečny, ktoré touto cestou pozdravujem a ďakujem za krátky pokec a veľa hriešne dobrých pečených výrobkov. 
Choďte, vyskúšajte a tešte sa zo Slovenskej kuchyne. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *