Trip Tip: Safari Sahara

Safari Sahara bol jeden z výletov, ktoré sme absolvovali na našej tohtoročnej dovolenke v Egypte. Popravde nepatrím medzi ľudí, ktorí chodia na výlety plánované cestovkou, rada si plánujem všetko sama, no tentokrát sme urobili výnimku.

Okolo jednej na obed prišiel po nás pán na jeepe, ktorý nás mal odviezť do základného tábora v púšti, kde sme sa išli voziť na štvorkolkách. V aute sa nesedelo klasicky ale boli sme otočení chrbtom k oknám a zmestilo sa nás tam desať, aj so šoférom a spolujazdcom vpredu. Náš pán šofér, očividne domáci, bol veľmi aktívny a už od začiatku bolo jasné, že to nebude obyčajná jazda. Vo všeobecnosti mi doprava v Egypte neprišla veľmi usporiadaná. Úplne sa mi to potvrdilo, keď sme si to s naším jeepom valili 90tkou pri plnej premávke, tlačili sme sa medzi kamióny alebo sme trúbili úplne na všetkých. Len tak. Cestou sme nabrali ešte partiu Slovákov a do pol hodinky sme prišli do tábora.

Na mieste sme si zakúpili šatky a ochranné okuliare (veľmi v ten deň fúkalo), dostali sme inštrukcie k jazde a každý (alebo pár) sme dostali svoju štvorkolku. Ja som sama ísť nechcela, tak sme si s Maťom vzali jednu. Jazda na štvorkolkách trvala 45 minút a aj napriek tomu že sme boli na púšti a bolo asi 40°C, to bol super zážitok.

Ďalším bodom v programe bola Beduínska dedina, kde sme mali navštíviť miestnych. Cestou tam sme išli ako inak než na jeepe s našim skvelým šoférom, ktorý s nami nevynechal ani jednu dunu. Bola to najšialenejšia jazda v mojom živote a vtedy mi tých 90km/h na ceste prišlo nič oproti týmto 90km/h na púšti po dunách. Tiež to bolo asi prvýkrát, kedy som s autom letela, haha. Počas cesty sme videli aj ozajstnú fatamorgánu, na ktorú som dovtedy asi ani neverila. Po cca hodine cesty sme prišli na miesto s prevrátenými žalúdkami a obitými hlavami. Bol to fajn pocit stáť opäť pevne nohami na zemi.

V Beduínskej dedine na nás čakal obed a čaj, navštívili sme terárium, videli sme ako sa vyrábajú fľaštičky plnené farebným pieskom, vozili sme sa na buginách, na ťavách, ktoré viedli šesť ročné deti, a večer sme mali pripravenú večeru a program s fakírom a tancom miestnych. Všetko toto sme sledovali pri západe Slnka a nakoniec nastala úplná tma s miliónmi hviezd nad nami. Po zotmení sme nastúpili do našich jeepov a tak ako cestou sem, ani tentokrát sme neobišli jednu dunu, ha. Intenzita zážitku stúpla, keď náš pán šofér začal vypínať svetlá na aute a ver mi, že v takej púšti si v noci nevidíš ani na nos. Bonusom cesty naspäť bolo, keď sme zastavili na jednej z dún a pred nami svietil v plnej paráde mesiac v splne. 

Na hotel sme sa vrátili z najlepšieho výletu, aký som kedy absolvovala (ktorý som si neorganizovala ja, haha). Každá jedna minúta bola zaplnená nejakou aktivitou, nenudili sme sa ani chvíľku a máme veľa nových zážitkov. A to všetko len za 32 EUR na osobu!! Bolo to skvelé skvelé skvelé. Absolútne odporúčam a už len budem dúfam, že vychytáte rovnako super delegáta a šoféra ako sme mali my, lebo oni nám ukázali to pravé Safari Sahara.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *