PORTIMAO

Dnes Vám poviem o prímorskom meste Portimao, kde sme konečne zakotvili po 4-dňovom cestovaní. Ubytovaní sme boli v apartmánovom hoteli Flor da Rocha, a boli sme nadmieru spokojní. Bývali sme pár minút od piesočnatých pláži a krásneho azúrového mora. SEN! Hneď prvé ráno sme si privstali o pol šiestej, aby sme videli východ slnka. Viete, vo filmoch to vyzerá vždy tak super romanticky. Darmo ale, keď vaša pláž nesmeruje na východ, ups. Tak sme sa vrátili do postele. Ale, nejaké fotky a panorámy sme si predsa len urobili, čo na to poviete? 
Teraz si urobíme také malé gastronomické okienko. Stravovali sme sa buď sami v našom apartmáne alebo sme večer vybehli niekam na večeru. Keďže sme boli pri mori, moja voľba vždy padla na niečo miestne, čo si na Slovensku alebo v Čechách nemám šancu objednať. Hneď prvý večer som vyskúšala steak z tuniaka, ktorý bol zároveň aj najlepšie jedlo, ktoré som v Portugalsku skúsila. Ďalšie dni som mala na večeru dva rôzne druhy sépie a ani jeden z nich mi až tak moc nechutil. Morské plody mám fakt rada ale toto mi nebolo až tak moc pochuti. Skúsila som aj krabí koktail a to bol v mojom prípade tiež krok vedľa. Ale fotka pekná. Nakoniec tu mám pre Vás vraj typický portugalský nápoj alebo shot, neviem ako to nazvať. Volá sa Ginja a je to likér vyrobený z bobuľového ovocia, konkrétne z čerešní a je to strašne sladké a keď si to ešte dáte v poháriku z čokolády, tak bŕrrrrrrr ale vyskúšajte!!
Západ slnka a opäť žiadna sláva. Tie pláže sú proste zle postavené!! 
Dni sme trávili buď pri bazéne alebo v mori, ktoré bolo omnoho teplejšie než náš hotelový bazén. Vždy som si myslela, že piesočnaté pláže sú 100% lepšie než tie z kameňov alebo štrku, ale potom, ako som zo seba vysýpala piesok ešte niekoľko hodín po návrate na hotel, som si tým nie úplne istá. Za to obrovským vlnám dávam 1000 bodov!! 
Asi najväčšou atrakciou na južnom pobreží Portugalska je nádherná Benegil jaskyňa. Klik SEM a hneď budete mať jasno. Posledný deň sme sa rozhodli, že sa tam určite musíme ísť pozrieť a tak sme si zaplatili výlet loďou, ktorá nás tam mala zobrať. V prístave nás čakala asi tak 30 miestna loď, ktorá sa s nami začala pomaly plaviť smerom na more. Veľmi som sa tešila, akurát som pozabudla na jeden detail, že tie veľké vlny, z ktorých som mala takú ohromnú radosť deň predtým, mi budú najbližšie tri hodiny robiť peklo zo života. Drahí moji, nepamätám sa, kedy mi bolo tak veľmi zle. Najhoršie je, že ma to chytilo hneď na začiatku, takže som mala celú cestu hlavu dole a snažila som sa raňajky udržať v sebe, čo sa istej časti posádky nepodarilo. Fotky som robila asi tak, že – nádych – hlava hore – cvak fotka – hlava rýchlo dole, pretože to bolo na nevydržanie. A viete čo bol úplný TOP toho výletu??? Že my sme sa okolo tej jaskyne len previezli??? Že sme ju videli asi z 50tich metrov, čiže skoro vôbec?? Takže si väčšina z nás zaplatila len za to, aby sa mohla vyvracať z paluby. Super!! Zvyšok dňa som sa cítila maximálne nepoužiteľná. Nuž, stávajú sa aj horšie veci, však? Pozrite si aspoň moje ťažko vybojované fotky.
V ten istý deň sme sa večer presunuli do ďalšieho mesta, odkiaľ sme na druhý deň cestovali naspäť domov na Slovensko. Faro je od Portimaa vzdialené asi hodinku. Ubytovanie sme si našli cez airbnb u jedného veľmi milého miestneho pána, ktorý nám kúpil aj víno, nech si užijeme posledný večer v Portugalsku. 
Ráno sme odlietali smer Brusel – Bratislava. Celú cestu bolo krásne vyjasnené a keďže mám už niečo málo nalietané, hodnotím to za najkrajšiu leteckú cestu zatiaľ!!! Celý výlet v Portugalska bol skvelý, veľmi som si to užila a som rada, že som preskúmala ďalšiu zaujímavú krajinu, ktorú si následne budem môcť zoškrtať na mojej stieracej mape. Týmto článkom teda ukončujem svoju druhú tohtoročnú dovolenku. Tak sa majte zatiaľ, vidíme sa čoskoro.
Nad Farom
Sever Španielska a Pyreneje
Západné pobrežie Francúzska
A nakoniec Slovensko a Bratislava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *