Port Townsend

Všetkým Vám trošku závidím to slnko a jar čo máte doma, pretože tu u nás v Kingston zatiaľ viac menej stále prší. Ale to nevadí, pretože na zážitkoch nám to neuberá. Práve naopak, vždy keď predpoveď ukáže aspoň malé slniečko, plánujeme výlety jedna radosť. A keď prší, tak pracujeme, píšeme články a kecáme. 
Hneď v moju prvú sobotu v Amerike sme sa rozhodli, že si urobíme výlet do neďalekého prístavu Port Townsend. Hlásili slniečko. Cesta z Kingston do nášho cieľa trvala len necelú hodinku, ktorá ubehla veľmi rýchlo. Prvá zastávka viedla do malej pekárničky, kde sme si kúpili tieto skvelé koláčiky z lístkového cesta, šunkový croissant a úplne brutálne úžasné syrové tyčinky.
Po úvodnej prechádzke mestom sme zamierili do predajne s olejmi a octami všetkých možných príchutí. Mojím favoritom bolo toto čučoriedkové balsamico.

Hneď vedľa bola predajňa s koreninami a rôznymi inými prísadami.
Verím, že keď si prezeráte fotky prístavu, tak si pravdepodobne hovoríte, že s tým zlým počasím kecám ale prisahám!!, fakt väčšinu dní prší. Port Townsend je krásne malé prístavné mestečko, kde je asi milión obchodíkov, milión lodiek a všade cítiť tú skvelú vôňu z mora. Aspoň ja ju zbožňujem. Práve z tohto prístavu taktiež ponúkajú plavby za veľrybami nad čím vážne rozmýšľam, pretože to musí byť neskutočný zážitok.

Pouličné veštenie?? 
No a samozrejme, že sme sa museli zastaviť aj na nejaké jedlo. K večeri sme si vybrali moje milované Pho. Zbožňujem tú polievku, odkedy som ju jedla prvý krát. Takže pre mňa jedna s hovädzím mäsom, lebo mám rada ten originál a Evka s Randym si dali seafood. No a ako dezert jeden extra čokoládový cupcake s malinou.

Výlet nám naozaj vyšiel, bolo nádherne a ja som mala krásny zážitok. Neviem sa dočkať ako Vám budem písať ďalšie články, lebo každý deň za to stojí a ja chcem, aby ste si to všetko užívali so mnou. Takže posielam ešte jednu selfie a see you later.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *