PIZZA NUOVA

Tak máme tu nový rok a chcelo by to nejaký poriadny štart. Väčšina z Vás, ktorí ma poznáte, tak viete, že milujem jedlo. Teda nieže by som bola nejak super kreatívna v kuchyni (i keď aj tam ma to baví), ale mojou obľúbenou záľubou/hobby/závislosťou (ak sa to tak dá nazvať) posledné 2 roky je navštevovanie reštaurácií, kaviarní a iných gastronomických podnikov. Asi si teraz hovoríte, však to nie je nič zvláštne, veď do reštaurácií chodí každý. Pre mňa to ale nie je len o tom, že sa mi doma práve nechcelo variť. Mne ide o tie detaily, ktoré si väčšina ľudí nevšíma (atmosféra, servis, prezentácia jedla,…) a ja sa v nich vyžívam. Keby som náhodou raz vyhrala v lotérií, tak z toho urobím svoje povolanie snov.

A predsa len hovorí sa, že človek má omnoho väčší pôžitok zo zážitkov, než z materiálnych vecí s čím ja maximálne súhlasím. Takže dúfam, že rok 2017 bude štedrý na zážitky z rôznych oblastí.

Tak, ale poďme naspäť k hlavnej pointe článku. Spolu s mojimi priateľmi sme hľadali miesto, kde by sme vyrazili na našu prvú tohtoročnú večeru. Chcelo to niečo „spešl“, jednak preto, že sa ideme na nejakú dobu odlúčiť od seba a taktiež preto, lebo sme každý trávili Silvester po svojom a chcelo to spoločné štrngnutie si do nového roku. Voľba padla na miesto, môjmu srdcu veľmi blízke, kde som v lete 2016 pracovala. Pizzeria Pizza Nuova na náměstí Republiky je jednou z najobľúbenejších (a samozrejme najlepších) pizzerií v Prahe (na čo som veľmi pyšná). Presvedčí Vás o tom nie len fakt, že patrí pod uznávanú spoločnosť Ambiente, ale taktiež tí úžasní ľudia, ktorí v podniku pracujú (a verte mi, že oni pre Vašu najväčšiu spokojnosť makajú do poslednej sekundy). Všetkým patrí môj veľký obdiv !!! Šlape to tam ako hodinky a preto si aj zaslúžia byť vychýrenou reštauráciu s dobrým menom.

Aby ste ale pochopili o čom hovorím, musíte tam proste ísť a zažiť atmosféru tejto skvelej pražskej pizzerie, ktorá ponúka jedinečnú neapolskú pizzu (viac informácií nájdete TU, taktiež aj možnosť rezervácie stola, čo ja považujem zanutnosť!!! a čím skôr, tým lepšie!!!!

No a ak chcete vedieť ako sme sa mali my, tak scrollujte ďalej.
(podotýkam, že fotky sú zamerané na detail a nie na dizajn, lebo keď ste veľmi veľmi hladný, tak sa Vám nechce s tým hrať a keď ste prejedený, tak sa Vám nechce už ani hýbať)

Čo sa týka výberu jedla, tak voľba bola jasná!!! Degustácia pizza&pasta (degustácia Neapol, nech som presná). Najvtipnejšia vec bola, že ja viem ako to tam chodí, že hostia z degustácií vždy chodili totálne plní (a to nemyslím v zlom, ale všetko je také chutné, že jete, jete a zrazu zistíte, že ste to už prepískli a už nie je cesty späť). Moji priatelia však moje varovania nebrali vážne a tak to aj dopadlo.

Penne s paradajkovou omáčkou, mozzarellou, bazalkou a kúskami paradajok

Conchiglie so špenátovým pestom a píniovými orieškami

Penne s hovädzím mäsom na rozmaríne s rukolou, paradajkami a parmezánom

Pizza Margherita a Pizza Bianca

Spaghetti s lososom, rukolou a paradajkami

Jednoznačne náš favorit – hubové risotto (až sme skoro fotku nestihli urobiť).

Tortelloni plnené šalviou s hruškami, orechami a gorgonzolou?? MUST HAVE!!! 

Mezzaluni plnené paradajkami, bazalkou, mozzarellou a paradajkovou omáčkou

Pizza s nutellou a pizza s mascarpone a malinami

Tadááá!! Síce sa nám na konci už penne tlačili z uší, odchádzali sme veľmi spokojní. Gastronómia ako má byť. Chcem sa poďakovať svojim bývalým kolegom za úplne úžasný večer a taktiež mojim dvom parťákom za skvelú spoločnosť pri jedle. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *