Naše maso

Dnes by som Vám chcela predstaviť ďalšiu mega vec v Prahe. Moji priatelia sa asi budú chytať za hlavu a už mi nikdy neuveria, že mäso moc nemusím. Toto je ale fakt pecka ľudia!! 

Takže, dnes si urobíme výlet do mäsiarstva. Áno, presne to urobíme a ja Vám sľubujem, že to bude stáť za to.
Popravde ani si nepamätám, ako som sa tam prvý krát ocitla. Aha, už viem. Potrebovala som kúpiť chlieb a cez výklad som ho zbadala na poličke vyložený. Tak som si išla kúpiť do mäsiarstva chlieb (normálka). Dokonca som si ho dala nakrájať. Skúste si predstaviť pohľad mäsiara, keď za ním príde niekto s jedným chlebom, a že ho chce nakrájať, a že to je všetko. Teraz si predstavte môj pohľad, keď na Vás pozerá polonasratý mäsiar, ktorý iste krotí svoje emócie, s veľkým mäsiarskym nožom a ide Vám nakrájať ten jeden chlieb. Doteraz na to so smiechom spomínam. Odvtedy som tam už párkrát bola, no ešte nikdy som si tam mäso nekúpila. Pretože, toto unikátne mäsiarstvo, ktoré len tak mimochodom tiež patrí pod skvelé, už spomínané Ambiente, ponúka nie len veľmi kvalitné mäso (a chlieb) ale aj nejaké tie mäsové špeciality ako napríklad najobľúbenejšie hamburgrenajlepší tatarák alebo aj párky či hot-dogy a kadečo iné. A kvôli týmto veeeeľmi fajnovým jedlám tam ja a moji priatelia chodíme. 
No a aby toho nebolo málo, tak Naše Maso vytiahlo na zákazníkov ešte jednu tajnú zbraň. Volajú to „večeře od řezníka“ a je to večera pre 7 ľudí (kde si so sebou vezmete buď vlastnú partiu alebo sa pri stole zoznámite s novými ľuďmi, podobnými nadšencami ako ste vy), uprostred už dosť malého mäsiarstva (takže Vám všetci kukajú do taniera a strašne závidia, muhahaha). Je to niekoľko-chodová večera (pivová zmrzlina ako dezert?? hmmm) spojená s výkladom od majstrov mäsiarov. 
Toto bol však len taký slabý charakteristický odvar, lebo priamo na mieste činu Vás toho čaká omnoho viac. Zatiaľ všetky pre Vás potrebné informácie nájdete TU, plus nejaké tie slová navyše pre lepšie predstavu zas TU
V každom prípade s priateľmi už šetríme na náš ďalší degustačný zážitok a ja verím, že raz dostanete info aj priamo odo mňa.
Naše Maso sa nachádza v pasáži Gurmet na Dlouhej ulici, pár minút kráčania od náměstí Republiky. Mäsiarstvo tvoria dve pomerne malé miestnosti. Prvú zbadáte hneď pri príchode a je to samotné mäsiarstvo, ktoré je zároveň aj bistrom, kde si môžete kúpiť vyššie spomínané mäsové špecialitky. Druhá sa schováva trochu ďalej v pasáži ale určite by ste ju nemali vynechať. Tam si totiž môžete kúpiť už zabalené mäso, rôzne dochucovadlá.
Medzi jednotlivými miestnosťami sa v podstate nachádza celé mäsiarstvo, do ktorého môžete nakuknúť cez presklené steny.
Tu sa už nachádzame v bistre a poctivo vyberáme (medzi hamburgerom a tatarákom, vždy).
POZOR POZOR !!! vypredané chleby. Takže nie som jediná.
Mäsiarsky pult je tu omnoho menší než ste zvyknutí, pretože, tu sa ľudia zameriavajú na kvalitu a nie kvantitu. A že aké celebrity tu pracujú?? To si môžete pozrieť TU.
Hamburgre, 
ktoré boli tak dobré, že keby nemám tak veľmi peknú spomienku na londýnsky Hard Rock Cafe, tak poviem, že boli najlepšie, aké som kedy jedla.
Tatarák

Asi ste zvyknutí na to, že Vám na tanieri príde kôpka surového mäsa so žĺtkom v strede a s rôznymi koreninami v mištičkách na dochutenie. Pre tých z Vás, ktorí si pochutnávate na tataráku častejšie to asi nie je problém pripraviť, avšak ostatní úprimne asi moc nevedia čo s tým. V Naše Maso ho podávajú už namiešaný, výborne ochutený s hriankami a cesnakom.

No a ako sa taký tatarák v Naše Maso vyrába si môžete pozrieť TU.

Tu je ten náš

Ochh, jasnéé!! Že máte k tomu chuť na pivo ?? No tak si ho načapujte.
Keďže sme tatarák nedojedli, pretože to bola pre nás veľmi veľká porcia, tak nám ho pekne zabalili do papierového sáčku. Taktiež sme dostali aj kúsky chlebíka, aby sme si doma mohli urobiť hrianky (a cesnak samozrejme tiež).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *