Letíme na Bali s EVA Air

Nápad v podobe dovolenky na Bali vznikol veľmi spontánne. Dlho som striehla na letenky do Seattle, USA až cena vyletela tak vysoko, že ma to prestalo baviť a kúpila som letenky na Bali. Tadááá!

Letenky takmer vždy kupujem cez www.pelikan.sk. Viem, že to cez mnohé portály ide omnoho lacnejšie, no s Pelikánom mám dobré skúsenosti (napr. storno leteniek). Spiatočná letenka ma stála okolo 600€ a kupovala som ju v októbri 2018 na september 2019 (áno, to čakanie bolo hardcore). Počas roka som sledovala omnoho lacnejšie verzie, no ja som vedela presný termín, keby budeme môcť vycestovať a tak som kupovala letenku na konkrétny dátum s cenou, aká bola. Prečo som to riešila rok dopredu, to fakt neviem. No viem, že som mala vtedy silnú potrebu kúpiť nejaké letenky, lebo ma štvali tie do USA, nuž.

EVA Air

Leteli sme s taiwanskou 5* leteckou spoločnosťou EVA Air. S ázijskými aerolinkami som dovtedy žiadnu skúsenosť nemala, takže nemám s čím porovnávať, no tie európske to jednoznačne predčilo. Leteli sme z Viedne s jedným 3-hodinovým prestupom v Taipei a odtiaľ priamo na Bali. EVA Air patrí medzi leteckú topku a jej názov je skratka pre Evergreen Airways. Čo si o tejto spoločnosti myslí Pelikán, si môžete prečítať TU.

Letíme na Bali

5.9.2019, 5 hodín ráno odchádzame smer Viedeň. Zo Schwechatu som letela naposledy ako 5 ročná a tak je pre mňa letisko nové. Let je naplánovaný na 12:30 a tak máme celkom dosť času na zorientovanie sa. Na letisku trávime čas klasicky – obalenie ruksaku fóliou, check-in, káva, bageta, pasová kontrola, osobná kontrola a 12:00 už čakáme na „nalodenie sa“ do lietadla. Let z Viedne do Taipei trvá 12 hodín a nepamätám si, kedy som naposledy takto dlho sedela na zadku. 12:20 už sedíme v lietadle a toto je zoznam vecí, ktoré sa mi na lietadle EVA Air páčili:

  • dostatočne veľký priestor na nohy, ĎAKUJEM!
  • perfektné okná. Tie totiž nemali klasické zaťahovacie roletky ale dala sa nastaviť „farba“ skla, od úplne jasnej po tmavú. Čiže keď chceš spať nastavíš si tmu, keď chceš pozerať von zas naopak. Tiež, keď nastal v lietadle spací režim, všetko sa naraz stlmilo ako okná aj svetlá v lietadle a vyzeralo to veľmi cool. I liked that!
  • screen alebo teda tá obrazovka pred nami. Úžasný výber nových filmov v dobrej kvalite. Angry birds! Tí nás zabavili aspoň na hodinu a najlepšia vec bola jednoznačne 3D Voyager. Vďaka tejto možnosti sme mohli sledovať naše lietadlo celú cestu z rôznych uhlov. Videli sme kade letíme, ponad aké mestá, pohoria, lietadlo sme si mohli otáčať a celé to bolo moc fajn a strávili sme pri tom minimálne 10 hodín.
  • jedlo!! bolo skvelé. Väčšinou štyri chody – predjedlo, čerstvé ovocie, hlavné jedlo, dezert. Jedlo sa nám podávalo 2x počas letu a úplne nám to stačilo, bolo to vždy veľmi sýte.
  • sociálne zariadenie bolo v poriadku. Čisté a dobre vybavené, s možnosťou vziať si zubnú kefku, pastu, krémy a podobne.
  • letušky usmiate 🙂

Po 12-tich hodinách vystupujeme v Taipei. Je 6.9.2019, 6 hodín ráno miestneho času a prileteli sme načas. Let bol zážitok a nespali sme takmer ani minútu. Leteli sme ponad krajiny ako Irán, Afganistan, Pakistan či Indiu, pozdĺž celých Himalájí a Mt. Everestu (300km bol od nás, no bola bohužiaľ noc). Vďaka noci sme ale videli vysvietený Hong Kong a iné čínske mestá. Letisko v Taipei je tak akurát veľké, no orientuje sa na ňom veľmi jednoducho. Dávame si kávu, chytá nás kríza, pretože sme nespali celú cestu a tak sa viac menej premiestňujeme k nášmu gate-u na prestup na lietadlo na Bali.

Hello Kitty šialenstvo

Všímame si, že taiwanskému letisku vo veľkom prevláda japonský fenomén Hello Kitty. To ešte nevieme, že nás na palube lietadla smer Bali bude čakať Hello Kitty na všetkom, čo chytíme do ruky. Vankúše, deky, príbor, servítky, vlhčené servítky, flosovacie nite aj samotné letušky. Lietadlo na Bali bolo menšie, okienka s roletkami a ani 3D voyager tam nebol, no proste sa tam viac investovalo do Kittiniek. Let trval 5 hodín a viac menej sme ho kvôli únave len tak mŕtvo preležali opretí o seba. Páčilo sa mi ale rozloženie sedačiek 2-4-2, a tak som prvýkrát sedela v lietadle v dvojke. Na Bali sme prileteli 15:15 miestneho času, ktorý bol rovnaký ako na Taiwane a celkový časový posun so Slovenskom bol + 6 hodín.

Chceš si prečítať o mojom lete s British Airways do Canady? Tak poď sem.

Hodnotenie EVA Air leteckej spoločnosti

Veľká spokojnosť! Oproti napríklad British Airways sa mi páčilo, že sme si mohli dopredu vybrať sedadlá v lietadle bez toho, aby sme museli za výber platiť. Tiež je podľa mňa super, možnosť prispôsobiť stravu svojmu zdravotnému stavu alebo náboženskému vierovyznaniu. A to tak, že si dopredu zadáte, akú stravu si prajete: bez hov. mäsa, vegan, vegetarián, low fat, low carb, a podobne. Od Viedne až po Bali to bol veľmi príjemný let, nič mi nechýbalo a kľudne si to s EVA Air niekedy rada zopakujem. Toľko k našej prvej ceste do Indonézie. Vidíme sa na Bali.

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *