LAGOS

Okrem toho, že tento rok akosi všetci mieria do Portugalska, mňa predtým nikdy táto krajina veľmi nelákala. Teda zle hovorím, lákala (láka ma všetko) ale vždy, keď som išla niekam cestovať, nikdy som ju nemala na svojom zozname. Preto som vďačná za ľudí, ktorí chodia na Erasmus. Dúfam, že sa Vám môj posledný článok o Lisabone páčil a ako som už sľúbila, dnes sa spolu vydáme na juh Portugalska a práve toto miesto bude to, ktoré Vám budem odporúčať úplne najviac zo všetkého. Po dva a pol dni v hlavnom meste sme sa vydali, našťastie v klimatizovanom autobuse, smerom na južné pobrežie. Cesta trvala niečo cez päť hodín, ale autobus bol poloprázdny, tak sme si všetci mohli obsadiť dvojsedačky. Prvé mesto, ktoré sme na juhu navštívili sa volalo Lagos (čítaj Lagoš) a práve o ňom bude dnešný článok.   

LAGOS
Hneď ako sme vystúpili z autobusu, tak nás ovalilo super teplo a dusno. Sen!! Keďže sme mali ubytovanie relatívne ďaleko od centra, tak kým sme sa tam doteperili s tými kuframi, tak sme boli všetci „out of use“. Jediné čo sme v ten deň zvládli, bolo už len nájsť miesto kde sa najeme, trafiť naspäť domov, vypiť fľašu vína a ísť spať. Celkom vyčerpávajúci deň. 
Keď si budete pozerať následujúce fotky, určite veľa z Vás tieto zábery poznáte a možno ste ani nevedeli, že sú z Portugalska. Ráno, keď sme sa zobudili bolo zamračené, čo na jednej strane bolo super, ale na druhej, keď sa chcete konečne kúpať, tak to naštve. Tak sme na seba hodili plavky, kraťasy, sukne a išli sme ku moru s tým, že veď uvidíme. Okrem nádherných, piesočnatých pláži, lemovali more aj úplne úžasne unikátne útesy, na ktoré bola radosť pozerať asi viac než na to more. Aj keď nás pláže veľmi lákali, rozhodli sme sa, že si najskôr urobíme výlet a prejdeme sa po okrajoch tých super krásnych útesoch. Medzitým aj slniečko vykuklo a také niečo, ako že nás pravdepodobne úplne debilne opáli (ako napríklad mňa podľa kraťasov) nás nenapadlo. No nič, aj toto je u väčšiny pravidelná súčasť dovolenky. A poviem Vám, stálo to za to. Veď posúďte sami.
Ako si tak kráčame, zrazu vidíme týpka s veľkým, profesionálnym foťákom ako fotí plot. WTF?? Tak sme tam nabehli ako skupinka dobre platených paparazzi s mobilmi a zistili sme, že nefotí plot, ale že sa tam takýto fešák chameleón, dobre zamaskovaný, prechádza. Teda ako, v živote by som si ho sama nevšimla. Vlastne som ani nevedela, že takéto zvieratká žijú v Portugalsku vo voľnej prírode. Nuž, škoda, že nikto neodfotil nás, ako sme tam nabehli. 
Nakoniec sme sa v ten deň už ani nekúpali, pretože sme sa poobede presúvali do ďalšieho mesta. Portimao je od Lagosu vzdialené asi pol hodinku verejnou dopravou a za 4 eurá sme sa tam pohodlne previezli. Tam sme pre istotu vystúpili ešte ďalej od hotela, tak sme sa s kuframi ťahali asi hodinu, čo miestami už ani vtipné nebolo ale všetko sme zvládli. Na dnes je to odomňa všetko a nabudúce si povieme viac o Portimau, kde sme strávili ďalšie tri dni. Majte sa pekne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *