Hu:man restaurant

Nepamätám sa, kedy ma naposledy Žilina ohúrila gastronómiou. Jediné, na čo sa mi vytvárajú spomienky je zmrzlina Scoop, kde majú absolútne famóznu amerikansku čokoládu. Tam pravdepodobne môj veľmi krátky zoznam aj končí. Avšak, predminulý víkend som oslavovala narodeniny a po úžasnom SPA v Rajeckých Tepliciach, sme sa vybrali na obed do reštaurácie Hu:man. Tú mám vyhliadnutú už celkom dlho ale dostala svoju šancu až teraz.

Hu:man so svojím krátkym sloganom „food for human“ je absolútne moderne zariadená reštaurácia, ponúkajúca skutočné kulinárske umenie. Jednoduchý interiérový design pôsobí veľmi príjemne a vďaka francúzskym oknám s výhľadom na terasu je v priestore veľa svetla. Vidno, že designer sa doslova vyhral, pretože každý detail spolu sedí či sa jedná o poličky, kvetináče alebo lampy. Priestranná terasa pred reštauráciou ponúka možnosť vychutnať si v lete pivo alebo nejaký fajn drink.  

Ako sa sem dostaneš?

Hu:man sa nachádza hneď pri Vodnom diele Žilina, čo je absolútne mega úžasná lokalita v letných mesiacoch. Dostaneš sa sem autom, tiež mestskou hromadnou dopravou (ide sem bus č. 67, mrkni appku CP) alebo ak bývaš niekde poblíž, tak aj na bicykli. 

Čo sme vyskúšali z menu a čo odporúčam?

Mojou už dlhoročnou úchylkou je, že skôr než sa niekam vyberiem či už je to nejaká reštika, výlet alebo dovolenka, musím si o tom všetko prečítať. Väčšinou poznám dopredu už celé menu, pozriem si fotky na Instagrame, recenzie na Trip advisore a keď na dané miesto prídem, cítim sa akoby som tu už desiaty krát, haha. Na Hu:man ma najviac zaujala časť menu Vôňa Ázie, pretože rada skúšam nové chute. Voľbou číslo jedna bola Tom Kha, ázijská polievka s kokosvým mliekom a kuracím mäsom. Na tú som sa tešila najviac a pre mňa to bol aj highlight všetkých chodov. Veľmi lahodná chuť, čerstvá chrumkavá zelenina a svoje spravila aj citrónová tráva, ktorá jedlo príjemne osviežila. Do dokonalosti to už priviedla len čerstvá chilli paprička, vďaka ktorej jedlo príjemne štípalo. Za mňa jedno veľké SUPER! 

Ako druhé chody sme volili šaláty, ktoré nás prekvapili svojou veľkou porciou. No ani jeden z nich už nepredbehol dojmy z polievky a popravde, na každom mi niečo trochu vadilo. Šalát z pak choi, manga, chilli a marinovaného tofu v teriyaki omáčke bol tiež z ázijského menu, no všetko mi tam prišlo príliš veľké, chute boli fajn ale servírovanie nebolo úplne podľa mojich predstáv. Ďalší vyskúšaný bol miešaný listový šalát s grilovaným ovčím syrom, hroznom, jahodami, orechami a medovým dijon dresingom. V lete naozaj môžem grilované syry a na tento som sa naozaj tešila. No moje predstavy totálne zabil dresing, ktorý prebil chuť úplne všetkého, čo sa tam nachádzalo. Škoda, lebo kombinácia chutí by bola úplne skvelá. 

Ako dezert sme volili dennú ponuku a tam ma na pohľad najviac zaujal čučoriedkový cheesecake alebo sa aspoň ako cheesecake tváril. Hodnotím ako 6/10. Naopak mini carrot cake, ktorý som dostala k narodeninám aj s malou sviečkou, tomu dávam 10/10, ten bol úžasný. 

Za seba teda jednoznačne odporúčam thajskú polievku Tom Kha a malý carrot cake alebo teda mrkvičkový koláčik z dennej ponuky. Na pitie odporúčam výborné mojito alebo moju topku aperol a dobrá bola aj pomarančovo – nejaká limonáda.

Tip na výlet

Jednoznačne výlet, ktorý chcem aj ja sama absolvovať. Zobrať bicykel alebo korčule a urobiť si okruh okolo vodného diela Žilina a zastaviť sa na obed/snack/večeru do Hu:man. Tentokrát by som volila určite pizzu, pretože keď ju niesli okolo vyzerala úplne bombovo a tiež som zaregistrovala pivo od Erbu, takže voľba jasná. Ak si z Vrútky/Martin, choď radšej osobákom (auto nechaj doma) do Nezbudská Lúčka-Strečno a odtiaľ sa dá napojiť na cyklotrasu,  dať pivo a vyhneš sa zápcham po Strečnom!

Hu:man je sama súčasťou veľkého Extreme parku, kde okrem vonkajšej posilňovne, crossfit miestnosti či paintballu, nájdeš aj niekoľko beachvolejbalových ihrísk, takže možností je naozaj neúrekom. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *