Domáce nugetky

Rozhodla som sa, že väčšinu svojho voľného času počas karantény vložím do varenia. V kuchyni ma to naozaj veľmi baví, no niekedy si neviem nájsť dostatok času na skúšanie nových jedál, a tak si idem dookola stále to isté. V dnešnom článku som si pre vás prichystala recept, ktorý je jednoduchý, poteší v rodine malých aj veľkých a je časovo nenáročný. A sú to domáce nugetky! Zdravšia verzia od rezňa a aj od McDonaldu. Jedlo, ktoré si môžete urobiť ako hlavný chod na obed alebo zobrať si ho so sebou do krabičky na túru.

Recept na DOMÁCE NUGETKY

recept je od Aktin

Budeme potrebovať

  • 300g kuracie / morčacie mäso
  • 1 vajce
  • 100g cornflakes
  • soľ / korenie / bylinky
  • olivový olej

Toto množstvo je tak pre dve osoby.

Postup

Nakrájame si mäso na požadovanú veľkosť. Ja som som si pripravila nugetky s veľkosťou cca 5 cm – 8 cm. Myslím si, že táto veľkosť je atraktívna hlavne pre deti, ktoré tak môžu nugetky jesť rukami. Nakrájané mäso si osolíme, okoreníme, pridáme obľúbené bylinky alebo grilovacie korenie, zalejeme olivovým olejom a premiešame. V hlbšom tanieri / miske si vyšľaháme vajce. Posledným krokom bude pripraviť si cornflakes na menšie časti. Môžete ich rozmixovať v mixéri alebo nasypať do sáčku a párkrát po nich prejsť valčekom. POZOR, nemixujeme ich dlho, aby si zachovali chrumkavú konzistenciu. Pripravené cornflakes vysypeme na tanier. Ďalej postupujeme ako pri príprave rezňov, s tým rozdielom, že nugetky nebudeme vyprážať ale piecť. Kúsky mäsa namáčame do vajca, následne ich obalíme v cornflakes a uložíme na plech vystlaný papierom na pečenie. Domáce nugetky pečieme pri 180°C 25 až 30 minút.

K domácim nugetkám si môžeme pripraviť pečené alebo varené zemiaky, zeleninu alebo ich jesť len tak s dressingom. Ja som si pripravila dressing zo smotanového jogurtu, cesnaku, citrónovej štavy, chilli a oregána. Dobrú chuť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *