CHEF PARADE

V poslednej dobe je môj život tak preplnený aktivitami, že si niekedy musím zobrať „dovolenku“, aby som sa trošku spamätala a uvedomila si, čo všetko som zažila, utriedila si myšlienky a pripravila sa na ďalšie dni plné zážitkov. Dnes mám pre Vás trošku iný článok, z čoho mám ohromnú radosť a budem šťastná, ak takýchto postov bude viac. 
Pretože, …  
Jedného pekného dňa mi prišiel e-mail od slovenskej asociácie bloggerov s pozvánkou na bloggerský mEATing. Od kedy mám svoj blog, bolo toto prvé oslovenie-pozvánka, ktorú som dostala. Takže, som mala druhé Vianoce!! Už vďaka slovnej hračke-mEATing, ste mohli vylúštiť, že išlo a stretnutie spojené s jedloMiesto konania bolo, pre moje veľké potešenie, v Chef parade v Bratislave. Predpokladám, že nie každý vie o čo ide, takže jedná sa o školu varenia, ktorá je na Slovensku mimoriadne populárna a vyskúšalo si ju už mnoho známych osobností. Vrámci nášho kurzu, na ktorý som bola pozvaná, sme sa mali naučiť robiť spring rolls (jarné závitky, tooopka fest!), sushi, namiešať si korenie masala a vyskúšať si flambovať ovocie. Super program, nevedela som sa dočkať!!! Na mieste sme sa streli asi 30 bloggerov a bloggeriek. Všetci mobily a foťáky v ruke, klasika. Pri dverách nás privítali slečny so šampanským a na úvod sme si vypočuli zaujímavú prednášku o tvorení obsahu na sociálnych médiach. Predsa len cenných bloggerských informácií nie je nikdy dosť. Napriek tomu si myslím, že sme všetci pokukávali, čo sa pre nás dookola chystá. Chef parade škola varenia je naozaj veľmi cool zariadená a keby to šlo, tak si ju celú aj so všetkými surovinami prenesiem domov a už nikdy z nej nevykročím. Veď, ktorá žena netúži po veľkej kuchyni. Po skončení prednášky sme sa začali deliť na skupiny a ja priamočiaro ku jarným závitkom. Voľba jasná! Mám na ne totiž veľmi chutné zážitky z Ameriky. Na stoloch sme mali všetky ingrediencie už pripravené. Surová zelenina (kapusta, mrkva, uhorka špargľa, klíčky, koriander, ten milujem!!…), ryžové rezance, ryžové papiere, atď. Celý postup je asi taký, že si podľa vášho výberu nakrájate zeleninu na tenké pásiky a tie spolu s uvarenými ryžovými rezancami zabalíte do namočeného ryžového papieru. Tadáá, to je všetko. K hotovým rolkám sa potom robia sójové alebo arašidové omáčky, pretože jedlo samo o sebe je veľmi neutrálne. Mňam!! Neviem, prečo som si myslela, že je to zložitejšie a taktiež neviem, prečo som si to ešte nikdy doma nerobila, no som si istá, že ak raz zoženiem ryžový papier, tak budú závitky na raňajky, obed, večeru. 
Ako druhý bod programu som si zvolila sushi. Akurát, mala som ho deň predtým na obed, takže som ho nemala až tak veľmi na chuť a asi preto sa mi ani moc nepodarilo. Robili sme California rolls, to sú tie opačné. Ryža von, riasa dnu. Plnené lososom a uhorkou v mojom prípade. Som veľmi rada, že som si to mohla vyskúšať ale asi zostanem predsa len pri návšteve sushi barov, pretože mi toto jedlo raz za čas bohate stačí.
Toto bohužiaľ, nie je moja sushi tvorba. Na fotku som si musela požičať iný tanier.
Flambovaný ananás s vanilkovou zmrzlinou ako dezert??
Z tohto mixu korenín sme si namiešali vlastné masala korenie, ktoré dokonale ladí k indickej kuchyni.
Domov zo Chef parade som si vykračovala s úsmevom od ucha ku uchu. Skvelý event, z ktorého som si veľa odniesla. Pri odchode sme dostali aj darčeky za účasť a pre moje najväčšie potešenie som tam našla poukaz na ďalší kurz. Už teraz sa veľmi teším a mám tak trošku vyhliadnutý jeden, kde sa budú pripravovať steaky. Na webovej stránkewww.chefparade.sk si môžete pozrieť, čo všetko sa v Chef parade chystá. Program je bohatý a ak si náhodou myslíte, že také niečo pre Vás nie je, nebojte sa a choďte do toho. Zažijete kopec srandy a ešte sa aj niečo naučíte. Alebooo!! skvelý tip na darček. A ak už náhodou niekto z Vás bol v Chef parade, dajte mi vedieť!! Zaujíma ma, aké kurzy ste absolvovali a či sa Vám páčilo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *