ČÁRY-MÁRY

Rozhodla som sa, že Vám dnes vyčarujem jeden príspevok z Martina. Tentokrát by som sa rada zamerala na kaviareň a reštauráciu Čáry-Máry. S radosťou zisťujem, že aj na Slovensku, mimo hlavného mesta, začínajú vznikať gastronomické podniky na úrovni.

Z Čáry-Máry som nadšená a tlieska.

Kaviareň spolu s reštauráciou sa nachádzajú v obchodnom dome FIX na Vajanského námestí, hneď oproti DO Strojár. Lokalita a prostredie, v ktorom sa podniky nachádzajú sú pre mňa jediným negatívom. Výhľad z kaviarne je otrasný, takže si radšej sadnite chrbtom k oknu a užívajte si originalitu interiéru. Chválim ľudí, ktorí to majú na starosti, pretože tak ako sa menia trendy v móde, tak isto aj kaviarne experimentujú so svojimi outfitmi. Už dávno nebažíme po luxusných lustroch či prepichových tapetách. Momentálne si prvú priečku drží jednoduchosť, ktorú hneď na druhom mieste následuje retro a prirodzenosť. Nezatreté stropy? Trčiace rúrky? No a čo!! To už nikoho neirituje.

Za ďalšie veľké PLUS považujem množstvo akcií, ktoré kaviareň organizuje. A opäť originálne. Dozviete sa o nich na FB stránke, ktorú si môžete prezrieť TU. No a keby ste si chceli spestriť posedenie s kamarátmi, tak môžete vytiahnuť aj nejakú tú spoločenskú hru, ako to robíme sem tam aj my.
Čáry-Máry kaviareň ponúka celkom pestré raňajkové menu, ktoré by som ja kľudne o polovicu skrátila. Párky by som vymenila za anglické raňajky a čerstvé croissanty by som z menu vymazala a položila ich na pult. Nech voňajú a lákajú. S Egg Benedict by som sa tiež ešte viac pohrala, ako napríklad v pražskom Míste. V každom prípade dávam 1* lievancom a farmárskemu chlebíku. Takéto varianty som nikde inde nejedla.

Na raňajky do kaviarne idem vždy keď prídem domov z Prahy a je to moje obľúbené meeting place v Martine. Tak isto to bolo aj včera. Ráno cappuccino so sójovým mliekom a s lievancami, dobrá spoločnosť a nejaké to Človeče k tomu. 

No a keď už sme mali takú čarovnú náladu, tak sme sa na obed presunuli vedľa do Čáry-Máry reštaurácie. Pre mňa to bola prvá návšteva a poviem Vám bola som úprimne milo prekvapená. Priestor je omnoho menší než v kaviarni, ale to vôbec nevadí. Pekný interiér, čerstvé kvety. To my môžeme. Sympatické denné menu a tiež možnosť a la carte menu. Super. S Natálkou sme obe volili ponuku denného menu. Pre mňa vegetariánske fazuľové chilli a Natálka zvolila pečené kuracie stehno s tarhoňovým šalátom. 

 
Výsledok?? 
Ako krásne to na tom tanieri vyzeralo, tak veľmi chutné to aj bolo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *