Bali: Green Ubud and monkeys

Je sedem hodín ráno, zvoní nám budík a začína sa tretí deň na Bali. Po troch prebdených nociach sme si povedali, že musíme dať jet lagu zbohom a tak vstávame nasilu po pár hodinách spánku. 7:20 vchádzame do hotelového fitka a dávame si obaja celkom do tela. Zameriavame sa na ruky a hornú časť tela, pretože v noci nás čaká výstup na sopku Mt. Batur a radi by sme tam vyšli po svojich. Po hodinovom tréningu si odbehneme na banánové lievance do Puri Cendana (o reštaurácií som písala TU) a o 11:00 už frčíme autom smer Ubud.

Kontakt

Na Bali sme sa spoznali so skvelým chalanom, ktorý nás viezol zo Seminyaku do Ubudu. Volá sa Made Todyak, má 28 rokov a na ostrove robí šoféra. My sme sa na našej prvej ceste tak skamarátili, že sme s ním neskôr cestovali už všade. Vždy pre nás prišiel tam, kde sme aktuálne bývali a buď nás previezol na iné miesto alebo chodil s nami po výletoch. Keď sme sa lúčili na letisku, tak ma poprosil, že ak máme niekoho, kto sa chystá na Bali, či by sme mu nedali kontakt na neho ako na šoféra. Stačí mu napísať cez WhatsApp, možno keď poviete Martina and Martin from Slovakia, možno si bude pamätať. Anglicky sa dorozumie, aj s vami veľmi rád pokecá. Telefónne číslo rada pošlem cez e-mail alebo do správy.

Ubud

Ubud je mestéčko vo vnútrozemí ostrova, vzdialené od pobrežia asi hodinu. Keď si otvoríte hocijaký článok o Bali, v každom nájdete niečo o Ubude. Je to turistické centrum obklopené džungľou, ryžovými poliami a ak je vaša obľúbená farba zelená, tak ste práve prišli do raja.

My sme do Ubudu dorazili niečo po 12 hodine a išli sme sa hneď ubytovať do nášho nového hotela. Ubytovanie sme si rezervovali deň predtým a na Bookingu to vyzeralo fantasticky. Fakt som sa veľmi tešila, dokonca som v ten deň oslavovala meniny ale vieme ako to väčšinou dopadne, keď sa veľmi tešíme však?

Anini Raka Resort & Spa

Ako som už písala, na internete ma rezort úplne uchvátil, veď sa pozrite KLIK. Realita však taká lákavá nebola, priam by som povedala, že s tým, čo som videla na fotkách to nemalo nič spoločné. Na recepcií sme sa ledva dohovorili po anglicky a tá izba, všetká moja radosť bola v momente fuč. V izbe bol starý nábytok, všetko zatuchnuto smrdelo, kúpelňa bola fakt hrozná. Na Bookingu boli odfotené pekné vane a tu toto vyzeralo takto a fakt netuším či to niekedy niekto použil. Proste sklamanie, avšak keďže sme veľa cestovali, luxusné ubytovanie pre nás priorita nebola. V Ubude sme ostávali štyri noci a na každý jeden deň sme mali celkom nabitý program, takže väčšinu času, keď sme boli na hoteli, sme trávili pri bazéne.

Okolitá príroda bola však jedinečná
Zelený Ubud
Ryžové pole
Naša terasa a vstup do apartmánu
Raz možno aj s eurami 😀
Hotelový bazén

Monkey Forest

Keďže sme do Ubudu prišli relatívne skoro, rozhodli sme sa využiť čas aktívne a navštíviť známy Monkey Forest. Je to známa turistická atrakcia na Bali, kde môžete vidieť voľne žijúce opičky v „džungli uprostred mesta“. Na prepravu sme sa rozhodli, požičať si prvýkrát skúter. Chcelo to veeeľa odvahy a ak nerátam jedno oškretie o obrubník, zvládli sme to na jedničku. Martin ako šofér a ja za ním ako navigátor, jedna ruka okolo neho a v druhej telefón s navigáciou. Myslím, že jazdu na skútri môžem zaradiť medzi najviac adrenalínové zážitky na Bali.

Bez úrazu a väčšieho problému sme po 15 minútach dorazili k Monkey Forest a kúpili si vstup cca za 5€ na osobu. Keď to takto spätne hodnotím, v opičom parku sa dá stráviť pol dňa ale aj 30 minút. Pre mňa osobne to nebol nejaký extra veľký zážitok, je pravda, že na mňa v tom čase prišla extrémna únava z nedostatku spánku ale ani ma voľne pobehujúce opičky ničím nezaujali. Bolo tam fakt veľa ľudí, opice zvyknuté na turistov boli drzé a sem tam niečo ukradli. Takže pre mňa naozaj nezaujímavý zážitok. Ale Martin urobil veľmi pekné zábery, tak vám to aspoň s nimi priblížim. Asi po hodine sme sa vrátili naspäť na hotel a unavení padli do postele, o 2:00 sme totiž mali budíček, ale o tom až nabudúce.

Profi selfie
Emoji? 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *