Alps – Saalbach

Tak a je to tu! Konečne článok z toľko ospevovaných Álp! S myšlienkou, že si vezmem so sebou notebook a budem po večeroch upravovať fotky a písať články, som sa rozlúčila asi v momente ako ma napadla a dobre tak. Pár dní pred odchodom, no dobre, tak možno aj dva týždne, som sledovala počasie a mala hroznú depku z tých samých kvapiek a vysokých teplôt. Avšak v momente ako som si sadla do auta, tak som vypla a aj keď ma trápila celkom silná nátcha, tak som sa neuveriteľne začala tešiť. Cesta bola super. V Salzburgu sme síce zle odbočili ale aj to sa nakoniec ukázalo ako dobrá voľba-náhoda, pretože nás cesta viedla cez vraj jeden z najkrajších priesmykov v Alpách. Vtedy to začalo, tie ozajstné výhľady. Okolo piatej poobede sme dorazili na miesto, kde sme mali bývať. Išlo v podstate o takú malú farmu, ktorej súčasťou bol aj veľký dom so štyrmi veľmi peknými apartmánmi – Thomanohof Appartments. Myslím, že môžem za všetkých povedať, že sme boli veľmi spokojní úplne so všetkým. Síce sme boli ďalej od centra mestečka a aj do strediska sme každé ráno dochádzali ale v celku nám to vôbec nevadilo. 
Aby ste boli v obraze, tak sme sa nachádzali v lyžiarskej oblasti Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, ktorá sa skladala z niekoľkých lyžiarskych stredísk. Skoro každý deň sme lyžovali niekde inde aj to sme prešli možno tak ledva jednu tretinu. No oproti zjazdovkám tu na Slovensku to bola veľmi príjemná zmena a niekedy celkom aj výzva. Moje obavy z počasia boli nakoniec úplne zbytočné a slniečko nám svietilo skoro každý deň. Dokonca až tak, že nám väčšinou počas dňa urobilo zo snehu kašu a to bol potom zážitok zlyžovať niekoľko kilometrový svah posiaty samými bubnami #skichallenge. 
 
Večery sme väčšinou trávili spolu pri spoločenskej hre Osadníci, čo je pekná namotávka a s troškou vínka to miestami prechádzalo do tvrdého súboja. A práve tieto spoločné chvíle mi chýbajú asi najviac. No v každom prípade musím povedať, že sme sa zišli fakt super partia a som za to strašne vďačná a dúfam, že si to ešte niekedy zopakujeme. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *