Albatros Citadel Resort

Tohtoročná dovolenka v Egypte bola fakt TOP zážitok. Po dlhej dobe som sa ohľadom cestovania obrátila na cestovnú kanceláriu. Všetko som riešila cez Vlastičku, ktorá Egypt naozaj dobre pozná a s takým človekom sa dovolenka vyberá jednoznačne lepšie. 100% odporúčam. Hotel, ktorý nám vybrala sa vola Albatros Citadel a bol to najkrajší hotel, v akom som kedy bola. 

Kde sa Albatros Citadel nachádza a ako sme cestovali?

Do Egypta sme leteli miestnou leteckou spoločnosťou zo Sliaču. Chyba! Sliač som si vybrala z dôvodu, pretože to máme jednoznačne bližšie ako Bratislavu. Avšak, keďže zo Sliaču nevedia plne naplniť lietadlo do Hurgady, je tento let spájaný s Prahou, kde sme pribalili pár českých turistov. Čiže zo štyroch hodín cestovania, bolo nakoniec niečo cez šesť. Tiež nás Sliač pripravil o dva dni dovolenky, pretože kým sme prileteli do Hurgady bolo šesť hodín večer a odlet na Slovensko sme mali o piatej ráno. Takže ak bude niekedy nejaké nabudúce, tak určite volím Bratislavu, ktorá mala jednak priamy let a tiež fajn odlet z Egypta.

Hotel je situovaný asi 20 km od medzinárodného letiska v Hurgade a cesta minibusom, s ktorým ťa príde delegát vyzdvihnúť, trvá asi 15 – 20 minút. 

Ubytovanie v Albatros Citadel Resort

Ako som spomenula už v úvode, bol to najkrajší hotel, v ako som kedy bola. Príjazdová cesta z hlavnej cesty má dva kilometre a tak do posledného okamihu nevieš, čo ťa čaká. Teda, pokiaľ nie si taký fanatik ako ja a nevygoogliš si všetky existujúce fotky a recenzie na internete. 

Hotel je postavený z kameňa z koralov a celý komplex pôsobí veľmi naturálne, prírodne. Rezort je obrovský, skladá sa z niekoľkých budov oddelenými uličkami, s množstvom suchozemských rastlín a kvetov. Celé to vyzerá ako nejaká prímorská pevnosť.

Je úžasné, že z koralu nie je len exteriér ale aj interiér. Dokonca aj naša izba mala „koralovú“ stenu a celé to pôsobilo úplne super. Izba bola veľká, pripomínala mi skôr štúdio, než klasickú dvojlôžkovú izbu. Najdôležitejšie bolo, že klíma fungovala úplne skvele, dala sa nastaviť podľa toho, ako nám to v danom momente vyhovovalo. 

Tip: Karta, s ktorou sa vchádza do izby, a ktorá tiež funguje na zapnutie energií v izbe, nesmie byť s kontakte s telefónom. Nám to na recepcií nepovedali a väčšinou, keď sme sa vrátili z pláže sme nemohli vojsť do izby. Až po čase sme sa informovali a zistili príčinu. 

Strava v Albatros Citadel Resort

Musím sa priznať, strava bola niečo, čoho som sa naozaj veľmi bála. Všade sa píše a všetci hovoria o známej faraónovej pomste a tej som sa ja fakt veľmi chcela vyhnúť. Čo znamenalo vzdať sa ovocia, zeleniny, a studených nápojov. Čo je fakt blbé, keď je vonku 43°C. Nakoniec sme predsa len tie chladné nápoje pili ale prevažne pivo, kde sa nedával ľad, tak až také studené nebolo. 

V hoteli sa nachádza niekoľko reštaurácií. Hlavnú reštauráciu, kde sa podávajú raňajky, obedy, večere nájdeš hneď vedľa lobby baru a recepcie. Ďalšia s názvom Harbour sa nachádza v prístave a je to skôr taký snack bar. Tiež sú v ponuke rôzne tematické reštaurácie ako talianska, brazílska alebo ázijská a určite ich odporúčam! Treba sa síce dopredu objednať ale určite to za to stojí, už len kvôli tomu, že je tam omnoho menej ľudí ako v hlavnej reštaurácií. Pri každom bazéne a na plážach sú všade bary a keď máš all inclusive, tak si môžeš dopriať jedla a nápojov koľko len chceš a kde len chceš. Akurát, za mňa bola strava veľmi fádna. Síce bol výber pestrý ale za celý týždeň som nejedla niečo, pri čom by som si povedala wau. 

Celý týždeň sme sa vyhýbali ovociu a zelenine ako som už spomínala a tak sme ani nemali nejaké vážne tráviace problémy. Po výletoch, kde sme museli konzumovať, čo nám ponúkli, sme sa cítili horšie ale nebolo to nič, čo by nám znepríjemnilo dovolenku. Naopak, ja som mala dosť problémy po návrate domov, čo mi nedáva vôbec zmysel. Ak máš nejakú podobnú skúsenosť, budem rada, ak sa so mnou o ňu podelíš.

Aktivity v Albatros Citadel Resort a trip tipy

Keďže rezort je naozaj obrovský, ponúka množstvo aktivít pre svojich hostí. Nájdeš tam tri bazény, jeden medzi palmami, skôr taký detský a dva tzv. „infinity“ pools. V jednom z nich sme aj my trávili čas, keď boli na mori veľké vlny.

V hoteli sa tiež nachádza amfiteáter s animačným programom, Karakoe bar, shisha bar, obchodíky so suvenírmi a mnoho iného. Každý si príde na svoje. Najúžasnejšou výhodou Citadelu je rozsiahli korálový útes, ktorý sa nachádza priamo pred hotelom a ponúka naozaj úžasný obraz podmorského sveta. Bol to aj jeden z dôvodov, prečo sme si Citadel vybrali a boli sme očarení. Už len kvôli tomuto zážitku hotel 100% odporúčam.

Napriek veľkosti rezortu sme nikdy nepocítili, že by sme sa museli s niekým naháňať, aby sme si obsadili miesto ako napríklad v Chorvátsku. Všade, či už na pláži alebo pri bazéne bolo vždy dostatočné množstvo lehátok, na drinky sme nikdy nečakali a keď sme prišli na raňajky alebo večeru v rozumnom čase, vždy bolo miesto, kde sme si sadli. Dokonca sme nemali ani problém s tzv. bakšišom, teda sprepitným, všetko sme vždy dostali bez jedinej poznámky a vždy s úsmevom.

Keďže sme cestovali do Egypta len na týždeň, nechceli sme chodiť na výlety, chceli sme si užiť rezort. No keď sme dostali ponuku výletov organizovaných spoločnosťou Sunflower, cez ktorú sme boli na celej dovolenke, začali sme váhať. Nakoniec sme si vybrali akciových balíček zložený z dvoch výletov, Sahara Safari a ostrov Giftun.

1000x áno Albatros Citadel Resort!

Myslím, že z článku cítiť, že som si Citadel rezort absolútne zamilovala. Nebol jediný moment za celý týždeň, kedy by mi niečo vadilo. Bol to úžasný zážitok a dokonca som si povedala, že Albatros Citadel Resort je miesto, kde by som sa určite raz vrátila a to sa ja nezvyknem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *