AKO ZJESŤ PRAHU ZA TRI DNI

Tak a je to tu!! Vysťahovanie sa z Prahy ma trošku bolí ale predsa len ako sa hovorí, niečo treba obetovať v prospech inej veci, pre ktorú sa rozhodnete. Keďže štyri roky života by som asi ťažko vopchala do jedného kufra, tak som si musela naplánovať niekoľko posledných návštev do mojej milovanej stovežatej Prahy. Minulo-týždňovú otočku som mala v pláne stihnúť za tri dni a tak si hovorím, že jedlo si kupovať nejdem, aj tak strávim väčšinu dňa mimo bytu. Poznáte to. Prepisovanie zmlúv, rušenie účtov a iné formalitky. Z gastronomického hľadiska poznám Prahu veľmi dobre a tak si hovorím, ako inak sa s ňou rozlúčiť, ak nie cez moje milované kaviarne. Nakoniec sa z toho vykľuli tri úplne úžasné dni a môj článok s gastro tipmi, ktoré Vám môžu helfnúť, keď budete hladní objavovať uličky Prahy.  

Blízko Námestia Republiky na ulici Dlouhá sa nachádza gastro pasáž plná zaujímavých podnikov. Najznámejší z nich je určite mäsiareň Naše mäso, o ktorom som už článok písala a nájdete ho TU. Hneď oproti sa nachádza malá miestnosť s pár miestami na sedenie a stredne veľkým chladiacim pultom. Na dverách nájdete milý názov Sisters a jedná sa o populárnu predajňu chlebíčkov. Kreativite sa tu medze nekladú a pojem obložený chlebík posúvajú o úroveň vyššie. Predsa len, nebudem Vám písať o kombináciach šunka, syr, vajíčko. Sisters som objavila už dávno a moja srdcovka je cviklová nátierka s kozím syrom. Fakt topka. Treba vyskúšať, som si istá že si každý príde na svoje.

Ďalšou zastávkou bol instagramový a bloggerský raj CAFEFIN. Moja polročná absencia v Prahe spôsobila, že som sa tam dostala až teraz. Uznávam, pri pohľade na ovocné ryžové kaše, ktoré nám priniesli, sa aj mne začal foťák na mobile sám od seba zapínať. Ja som mala kašu obohatenú fialovými batátmi a exotickým jackfruitom, Maninu porciu spestrovala marakuja a čerstvé figy. Rozhodne to bolo niečo, čo inde nenájdete. Nie som si ale istá, či by som si to objednala znova, bolo to veľmi zaujímavé, no takzvaný foodorgasm mi to nespôsobilo. Určite by som ale rada vyskúšala nejaké z slaných azijských jedál, ktoré Cafefin ponúka. Medzi nápojmi som našla svoju obľúbenú Matchu, takže pre mňa jasná voľba. Jediné, čo ma trošku zaskočilo, bola akási popletená organizácia obsluhy. To, že sme sa niekoľkokrát nepochopili pri objednávke je zanedbateľné. Čomu som ale vôbec nerozumela bolo, že čašníci nikdy nevedeli komu zaniesť kávu. Chodili s ňou dookola kaviarne, kým sa k nej niekto neprihlásil. Tak neviem, či je to takto klasika alebo sme len my vychytali taký zmätený deň. Počas kávičkovania sa k nám pridala aj Peťka, s ktorou som sa zoznámila v Portugalsku a Vy ju môžete spoznať na jej blogu TheJuicyverse

Namotávka číslo jedna sú určite upgrade hot-dogy v Mr. HotDog kúsok od Strossmayerovho námestia. Objavila som ich len nedávno s priateľom a ak neveríte na lásku na prvý pohľad medzi človekom a párkom v rožku, robíte chybu. Ak tam náhodou zablúdite, dajte si New York hot-dog!! Je jednoznačne najlepší. Ja som skúsila aj iné ale nie nie, choďte smerom NY. 

Moje naj naj naj obľúbenejšie miesto v Prahe som nemohla len tak obísť. Kaviareň Místo je láska už od jeho otvorenia a tak, ako sa pýšim takmer úplne každému, poviem aj Vám!! Mám vyskúšané už skoro celá raňajkové menu a som na to hrdá, ako keby som ho sama aj varila. Keďže sa teda považujem za znalca, hovorím Vám – budete to tam MILOVAŤ!! Ani neviem, či je to tá káva značky Doubleshot alebo jedlo či atmosféra, vyhrali to u mňa úplne všetkým. Moje raňajky číslo xxx boli tentokrát ryžová kaša s horúcimi malinami a mandľami. Hej, hej trošku som s tými ryžovými kašami experimentovala. Mimochodom, ak by ste chceli vedieť viac o Míste, tak môj článok nájdete TU.

Hriešna bodka na záver, ktorá so mnou cestovala až domov do Martina. Po objavení Donutshopu asi už nikam inam na donut nepôjdem. Príchute sú úplne geniálne. Prvé štyri na skúšku som zvolila levanduľu, jahodový cheesecake (najlepšííí), javorový sirup so slaninou a horká čokoláda s orieškami.
Tak dúfam, že ste si každý našli niečo svoje, a že som Vás možno aj trošku inšpirovala. Ak poznáte aj Vy v Prahe niečo, čo rozhodne stojí za návštevu, sem s tým, budem rada za každý tip a feedback ku článku. Na dnes sa sa Vami lúčim a teším sa pri ďalšom článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *