TRIP TIP: Vienna Comic Con

Hneď takto na úvod mám otázku – čo si myslíte o súťažiach na sociálnych sieťach? Ja osobne som do toho nikdy veľa dôvery nedávala a prišlo mi nemožné vyhrať niečo spomedzi toľkých zúčastnených. Až donedávna. Instagramový profil online magazínu Noizz pridal príspevok s možnosťou vyhrať dva lístky na Comic Con vo Viedni. V podstate som ani nevedela, o čo sa jedná, jediné čo som poznala z internetu, že tam chodia ľudia prezlečení za rôzne komixové postavy. No nedalo mi to, a na otázku, koho by si so sebou vzala, som jednoznačne označila svojho priateľa a súťaž nechala tak.

O dva dni neskôr mi na mobile blikla správa. Vyhrávate dva lístky na Comic Con vo Viedni, gratulujeme. A tak sme zrazu mali postarané o program na víkend. A ako sa hovorí, neplánované akcie sú predsa najlepšie.

V sobotu ráno sadáme na vlak smer Bratislava – Viedeň. Po ceste ešte googlime, čo všetko by sme chceli v ten deň stihnúť. Ja navrhujem moje obľúbené Madame Tussaud, ktoré je súčasťou veľkého lunaparku Prater, ktorý som tak či tak chcela vidieť. Návrh schválený, o dvanástej vystupujeme vo Viedni a mierime smer múzeum voskových figurín. Avšak celé to preletíme akosi prirýchlo, a keď odtiaľ odchádzame, mňa akosi zasiahne previnilý pocit, že som si to vlastne ani nestihla užiť. Našťastie moju pozornosť rýchlo upútajú kolotoče, ktoré naozaj nemám rada ale obdivujem ľudí, ktorí majú žalúdok na to, aby si zaplatili za to, že ich niekto vystreli do vzduchu alebo naopak, že ich zhodia voľným pádom z výšok, na ktoré ja nechcem ani pomyslieť.

Ďalším bodom programu je vyhratý Comic Con. Po mojej prvej skúsenosti už teda viem povedať, že sa jedná o konferenciu, kde sa stretávajú milovníci komixov, filmov, hier. Celé sa to odohrávalo v konferenčnej budove, ktorá sa skladala z niekoľkých hál. Hneď v tej prvej sme sa zaregistrovali a náhle sme sa ocitli akoby na obrovskom veľtrhu všetkého možného. Komixy, knihy, kostýmy, rôzne doplnky z filmov a seriálov ako meče, nože, pištole, no tiež čarodejnícke prútiky, oblečenie, mystery boxes, šperky milión iných blbostí vecí. Súčasťou prvej haly boli aj priestory určené pre autogramiády, no a samozrejme všade boli milión ľudí. Doslova.

Tá druhá hala bola zameraná na workshopy, cosplays (costume plays) a tiež tam prebiehal live súboj medzi hráčmi video hier, ktorí mali svoje tímy a celé to sledovalo množstvo ľudí. No a práve v tejto hale sa zdržiavali všetci tí fanatickí fanúšikovia, ktorí prišli oblečení v kostýmoch svojich obľúbených postáv. Pri pohľade na niektorých sme len otvárali ústa a fotili sa s nimi. Bol to naozaj zážitok, hlavne pre niekoho, kto je zasvätený do tematiky komixov, filmov a seriálov ako toť moja polovička haha. Na Comic Con sme strávili niečo cez štyri hodiny a po zotmení sme sa vydali na vianočné trhy pred viedenskú radnicu.

Vianočné trhy vo Viedni patria k mojim najobľúbenejším spolu s Prahou. V týchto veľkých mestách to má proste inú atmosféru, aj keď sa tam motá neskutočné množstvo ľudí, mám to proste rada.

Celý viedenský trip bol proste geniálny. Už len kvôli tomu, že keby sme tie lístky nevyhrali, ani by nás nenapadlo ísť na nejaký Comic Con. Takto máme nový zážitok do našej zbierky a prvé vianočné trhy v tomto roku za nami. A čo z toho všetkého vyplýva? Že neplánované výlety sú predsa len tie najlepšie a  že keď to vôbec nečakáš, tak sa na teba môže usmiať šťastie aj na nejakej súťaži na sociálnej sieti, takže Instagramu trikrát HURÁ!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *