TRIP TIP: Jánošikove diery

Myslím, že môžem s čistým svedomím povedať, že Jánošíkove diery patria k najviac navštevovaným miestam na Strednom Slovensku. Obľubu si získali hlavne tým, že ponúkajú niečo viac než len obyčajnú prechádzku prírodou. Vďaka trase, ktorá vedie cez tiesňavy a kaňony, sa z Jánošíkových dier stáva atraktívne miesto. Musíte sa tu popasovať s množstvom rebríkov, mostíkov či reťazí.

Ja som sem zablúdila v zimných mesiacoch, kedy bolo všetko pod snehom a ľadom a vytváralo to na mieste úplne inú atmosféru. Potoky a stekajúca vody po stenách skál boli zamrznuté, takže sa dalo po nich chodiť. My sme si hneď na začiatku nasadili na nohy mačky a tým pádom sme neboli viazaní len na určenú trasu. Samozrejme v tom čase poriadne mrzlo, tak sme si mohli dovoliť byť trošku odvážnejší. Najväčšiu pozornosť pútali na seba cencúle všetkých možných rozmerov. Ani my sme neodolali a z prvotného plánu, kedy sme sa chceli len prejsť po prírode, sa stala hra/výzva o najlepšiu fotku.

V každom prípade, Jánošíkove diery ponúkajú veľa možností v každom ročnom období. V letných mesiacoch môžete využiť možnosť pokračovať trasou až na Malý Rozsutec , naopak v zime sa môžete vyblbnúť podobne ako my. Obe varianty majú niečo do seba. Po ceste sme stretávali všetky možné vekové kategórie, od najmladších po najstarších. Trasa je to nenáročná, keby ste ale pokračovali vyššie na Rozsutec, treba to zvážiť. Pokiaľ viem, v lete bývajú Jánošíkove diery celkom dosť preplnené. Myslím, že je to už na každom z Vás, či vám to vyslovene vadí alebo sa dokážete cez to preniesť a užiť si výlet aj tak. Treba rátať s tým, že ak tam bude veľa detí, tak pravdepodobne nebudete môcť ísť tempom, ktoré by Vám vyhovovalo. No tiež môžete mať šťastie tak ako my a aj napriek tomu, že sme tam boli v sobotu, chodník bol relatívne prázdny.

Jánošíkove diery sú určite skvelý trip tip a je mi jasné, že väčšina z Vás tam už bola, no možno práve táto zimná varianta Vás dokáže nadchnúť ešte viac než tá letná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *