OVOCNÝ CHIA PUDDING

Som ten typ človeka, ktorý vstáva na prvý budík a tiež ten, ktorý si radšej privstane, než by mal päť minúť meškať. Už sú to dva týždne, čo som začala chodiť do roboty, akože oficiálne, žiadna brigáda. Priateľ vstáva do práce 5:15 a ja, aj keď odchádzam z domu až o siedmej, vstávam s ním. Mám rada svoj kľud a čas na ranné aktivity. Čo som si v poslednej dobe zvykla, po tom ako priateľovi urobím raňajky do práce, rada zaleziem späť do postele a čítam si rôzne články. Niekedy ma niečo tak veľmi zaujme, že sa mi nechce opäť vstať a hovorím si, ešte päť minúť, potom ďalších päť a tak, veď to poznáte. Sú to hlavne tie rána, kedy viem, že ma v chladničke čakajú deň vopred pripravené raňajky. Takže si môžem dovoliť tých 5+5 minút navyše v posteli. Okrem overnight ovsenej kaše, je to hlavne chia pudding, ktorý som donedávna jedla tak trošku nasilu. Na internete je milión receptov, kde chia semiačka na noc namočíte do vody alebo mlieka a následne ozdobíte ovocím, kakaom a neviem čím všetkým. Tadáá!! Neviem ako vy ale mne takto pripravený chia pudding fakt nechutí. Asi dva dni dozadu som po dlhej dobe siahla po chia a pripravila som si ich na spôsob, čo ľadnička dala. Na moje veľké prekvapenie chutil naozaj výborne, až som sa rozhodla, že si ho urobím na druhý deň znova, rovno ho aj nafotím a postnem vám ho na blog. 
Takže, tu je recept na môj ovocný chia pudding alebo inak povedané, 5+5 minút navyše v posteli.

 

Budeme potrebovať:

malú nádobu – pohár, misku alebo rovno krabičku do práce

3 polievkové lyžice chia semiačok, ktoré nasypeme do nádoby
1/2 hrnčeka mlieka, ktorým zalejeme chia semianka (ja som použila rastlinné lieskovcové Alpro mlieko a 100% ho odporúčam, úžasne dodalo chuť puddingu)
1 polievkovú lyžicu strúhaného kokosu
1 čajovú lyžičku medu 
a 1/2 hrnčeka mrazeného lesného ovocia (napr. v Lídli majú skvelú ovocnú zmes)
Posledné tri ingrediencie primiešame k prvým dvom a vznikne nám celkom hustá „hmota“. Takto pripravený chia pudding dáme na celú noc do ľadničky, kde ešte viac naberie na hustote a chute sa skvele spoja. Lieskovcové mlieko a med pridajú sladkosť a lesné ovocie zas kyslosť. Výborná kombinácia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *