NhaBe – vietnamese bistro

K písaniu tohto článku sa chystám už asi rok. Na jednej strane si hovorím, že to tu už malo byť veľmi dávno, no potom som si uvedomila, že pointou dobrej food recenzie je dané miesto naozaj spoznať, vyskúšať čo najviac položiek v menu a následne potom hodnotiť. A ja som vyskúšala takmer všetky, haha.

Tak na úvod, vietnamské bistro NhaBe v Martine M-I-L-U-J-E-M. Vždy som inklinovala k skúšaniu nových vecí, hlavne teda v oblasti gastronómie, takže informácia o novootvorenom bistre s ázijskými špecialitami bola pre mňa ako také malé Vianoce. Odvtedy už prešiel rok a ja len môžem potvrdiť, že NhaBe je moje momentálne najobľúbenejšie miesto v Marine. Prečo?

  • priestory sú veľmi príjemné, páči sa mi dizajn
  • menu obsahuje len pár jedál, za to skoro všetky majú vegetarianskú či veganskú verziu. Neznášam!! milión druhov jedál v menu. Neznášam! Človek si vždy vyberie nakoniec to isté, pretože nemá silu v tom listovať.
  • síce som nikdy nebola vo Vietname a nejedla originál Pho, no to, čo ponúkajú v NhaBe mi fakt chutí
  • občasné malé zmeny v menu sú veľmi vítané
  • personál – jednoducho ste SUPER
  • aktivita na sociálnych sieťach + pekná web stránka
  • vernostný program poteší

Čo odporúčam vyskúšať?

Ako som vyššie písala, menu som vyskúšala takmer celé. V lete sa totiž NhaBe stalo naším meeting place, kde sme si dávali randíčka s kamarátmi skoro každý týždeň, takže príležitostí bolo habadej. Pozornosť budem ale venovať aktuálnemu menu, tak poďme sa na to pozrieť!

Vietnamská polievka Pho

Vietnamský hovädzí vývar s ryžovými rezancami, čerstvou chrumkavou zeleninou a limetkovou šťavou je moje číslo jedna, hlavne takto v zime. Dokonca som túto špecialitku zaradila aj do môjho zoznamu snov, kde som si povedala, že ju skúsim uvariť doma. Stalo sa len jediný krát, kedy som sa v nej sklamala a to v zeleninovej verzií. Zeleninový vývar mi moc nechutil, avšak oceňujem vegan variant.

Bagetka Banh mi alebo jarné závitky Nem Coun?

Bagetu som mala vo všetkých verziách (hovädzie, kuracie mäso, volské oko, tofu) a super, super, super! Akurát ja si tam vždy pridám toľko štipľavej omáčky Sriracha, že je jedno či mám bagetu s mäsom alebo tofu, cítim aj tak len pálivé chilli, haha. Jarné závitky som skúšala len s krevetami a s tofu. Väčšinou volím toto jedlo, keď nie som veľmi hladná a chcem len niečo malé. Čo ale milujem je arašidová omáčka k tomu. Keby som si ale musela vybrať, idem asi po bagete (výraznejšia kombinácia chutí).

Mixao alebo Bun Bo Nam Bo?

Opečené rezance Mixao s kuracím mäsom alebo s tofu bolo jedlo, ktoré sme zvykli sme tam vymeniť za Pho. Veľmi sýte. Veľmi dobré. Bun Bo je miska plná moc dobrých vecí – hovädzie mäso, rezance, veľa čerstvej zeleniny a arašidy. Ak by som si mala vybrať, volím team Bun Bo.

Com Chien Chay

Vietnamské rizoto? Jasmínová ryža, tempeh, ktorý milujem, čerstvá zelenina. Dlho som odolávala, lebo rizoto a ryža všeobecne nepatria medzi moje obľúbené jedlá. Potom som však dlhú dobu nejedla nič iné. Tempeh je veganská náhrada za mäso a má skvelú „údenú“ chuť. A v NhaBe to proste vychytali.

Sezónna ponuka

Aktuálne je v ponuke polievka Hu Tieu, ktorú som vyskúšala ako jedinú a prišlo mi to ako „čo vietnamská chladnička dala“. Mäso, krevety, volské oko, zelenina, bolo to pre mňa dosť mätúce, na akú chuť sa mám vlastne sústrediť. Zvyšné dve jedlá (omeleta a wafle) na mňa ešte čakajú, tak snáď to stihnem. #foodmaniak

Nápoje: leto vz. zima

V ponuke je jasmínový čaj a prekvapkávaná vietnamská káva so salkom. V lete obe s ľadom – absolútna bomba!!!! No v zime ma horúci čaj až tak neoslovil a kávu som zatiaľ nevyskúšala.

Malý tip: po 12:00 a po 18:00 je tam väčšinou plno

Malý tip 2: porcie sú fakt veľké, preto vždy volíme polovičné porcie, ak som sama, dám si polovicu zabaliť 🙂

NhaBe je proste moja srdcovka. Nie je jedinej veci, ktorú by som im vytkla. Vždy sa teším z noviniek, z pekných fotiek na internete a z personálu, lebo sú tam všetci fakt zlatí. Takže NhaBe go go go, fandím vám!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *