KRÍŽOM KRÁŽOM PRAHOU

už nie mojom bytíku v Prahe, ma čakal posledný kufor, ktorý mi tak trošku ešte navodzoval pocit, že bývam v Prahe. Ale tak ako každá kapitola v živote raz musí/mala by skončiť, tak je to aj s tou mojou pražskou. Bola to zatiaľ jedna z tých najkrajších a budem na toto obdobie v živote vždy s úsmevom spomínať. 
Spolu s maminou sme ráno sadli na vlak a išli sa rozlúčiť s mestom, ktoré sme si obe veľmi zamilovali. Cestovali sme s obľúbeným Regiojetom, ktorý mi celé štyri roky spríjemňoval cesty domov a späť do Prahy. Hneď po príjazde nás privítalo krásne slnečné počasie, ktoré nám nedovolilo sedieť dnu. Odložili sme si veci na byte a vyrazili sme sa túlať po meste bez nejakého konkrétneho cieľa. Nasledovala taká tá klasika – Vaclavák, Staromák, Prašná brána, Námestie Republiky až nás hlad zaviedol do reštaurácie Modrý Zub pri Václavskom námestí, kde majú moje obľúbené a fakt dobré Pho Bo. Ja som sa na túto vietnamskú polievku naučila hlavne v Amerike, kde sme ju jedli celkom často a zbožňujem ju. Na druhý deň sme tam išli opäť ale kvôli jarný rolkám, ktorá ma celkom sklamali.
O kaviarni Místo som písala už asi miliónpäťstokrát!!! ale je to moje naj gastro miesto v Prahe. Ísť tam na raňajky je moja najpríjemnejšia povinnosť, ktorú si vždy rada splním. Druhé ráno sme si privstali, pretože bez rezervačky si tam dovolím ísť len hneď na otváračku a dobre sme urobili, lebo do dvadsiatich minút bola kaviareň úplne plná. Tentokrát som zvolila pohánkový lievanec s jogurtom a ovocím s cappuccinom od úžasného Doubleshotu. Maminka si dala ryžovú kašu s malinami, ktorú som ja mala minule. Na moje prekvapenie sme v kaviarni vychytali natáčanie nejakého rozhovoru s Taste of Prague, ktorých činnosť sledujem už niekoľko rokov.
Pri raňajkách sme prebrali milión tém a jednou z nich boli moje brigády v Prahe. Nebolo ich veľa, no každá z nich mi dala niečo do života. Poslednú z nich som mala minulé leto v obľúbenej Pizza Nuova. Pizzeria patrí pod spoločnosť Ambiente, vďaka ktorej je gastronómia v Prahe taká pestrá. Každá reštaurácia, ktorá patrí pod Ambi, je konceptom iná ale všetky sú na vysokej úrovni, čo sa týka kvality a zážitku. Niektoré majú dokonca Michelinskú hviezdu. Som veľký fanúšik, priznávam, ale kto nie. Keby ste sa chceli dozvedieť viac, klik SEM!! A ako sme o tom všetko rozprávali, rozhodli sme sa, že si urobíme také Ambi tour po Prahe a pozrieme si všetky reštaurácie a kaviarne, do ktorých sa bude dať nazrieť. Začali sme s sladkým Café Savoy, na drink sme sa zastavili v Pizza Nuova a skončili sme pri luxusnom La Degustation. Myslím, že sme si to celkom užili, aj keď sme v žiadnej z nich nejedli. Všetky reštaurácie nájdete na linku, ktorý som Vám dala vyššie a keď budete nabudúce v Prahe a nebudete vedieť kam zájsť na večeru, tak tam určite nájdete niekoľko dobrých tipov. Popri našej tour sme sa vyviezli aj na Petřín, prešli sme mostami ponad Vltavu, krížom-krážom celou Prahou, nech sa jej nasýtim, kým sa zas opäť vrátim. Keďže vonku bolo naozaj teplo, nohy nás zaviedli uličkami na zmrzlinu Creme de la Creme. Celé štyri roky v Prahe som tvrdila, že najlepšia zmrzlina je Angelato a teraz keď odchádzam!!! zisťujem, že to tak úplne nie je. Ach Jo!! Tu sme totiž našli najlepší slaný arašid!! ale fakt, že najlepší a malinu a čokoládu a pistáciu a kokos a mango!! No nič, lepšie neskoro ako nikdy.  
Vždy som milovala západy Slnka z okna nášho bytu. Namiesto telky, ktorú sme aj tak nemali, stačilo odostrieť závesy a pozerať sa. Bude mi to chýbať, tak ako milión ďalších vecí, ktoré som milovala v tomto veľkom meste. Posledný kufor sme teda zbalili a po troch dňoch sa nadobro rozlúčili s Prahou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *